Rodzice, pieniądze na dzieci
unsplash.com Alexander Dummer
Weronika Wasiak - 28 Września 2020

Pilna wiadomość dla wszystkich rodziców. Chodzi o pieniądze na dzieci

Wszyscy rodzice powinni wiedzieć. Do mediów właśnie przedostała się ważna wiadomość w prawie pieniędzy na dzieci. Ten problem dotknął wiele rodzin, istnieje szansa, by się z nim uporać.

Rodzice wydają się coraz bardziej zaniepokojeni obecną sytuacją "szkolno-epidemiologiczną". Chodzi przede wszystkim o wciąż otwarte placówki, gdy dobowa liczba nowych przypadków zarażeń zaczęła przekraczać 1,5 tysiące. Są jednak szkoły, które zostały zmuszone do zamknięcia, a dzieci przebywają w domach i skupiają się na nauce stacjonarnej. To dla rodziców może stanowić spory kłopot tym bardziej, że od niedawna rząd nie wypłaca już ważnego zasiłku. Teraz pojawiła się pilna wiadomość.

Aktorka nie żyjeTragiczne informacje, nie żyje uwielbiana aktorka. Ciało 40-latki znalazł jej mążCzytaj dalej

Wszyscy rodzice powinni wiedzieć. Chodzi o pieniądze na dzieci

U schyłku epidemii koronawirusa rząd poinformował o nowym zasiłku dla rodziców, którzy przez zamknięte szkoły i brak opieki nad dzieckiem musieli na pewien czas zrezygnować z pracy. Polacy szturmem zaczęli składać wnioski i szybko zaczęli też pobierać pieniądze. Niestety, jak podaje Radio Zet, od 20 września zasiłek już nie obowiązuje. Od tego momentu rodzic może skorzystać już tylko z "zasiłku opiekuńczego przyznawanego zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa". Jakie są warunki jego przyznania?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Serwis zaznacza, że świadczenie może zostać przyznane gdy:

- dojdzie do nieprzewidzianego zamknięcia żłobka klubu dziecięcego lub przedszkola,

- zachoruje niania z którą rodzice mają zawartą umowę lub opiekun dzienny,

Świadczenie przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia przez łączny okres 60 dni w roku. Zasiłek opiekuńczy w wymiarze 60 dni w roku przysługuje również w przypadku choroby dziecka do ukończenia 14. roku życia.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Masz podobną książeczkę? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj, może być warta ogromne pieniądze

Radio Zet donosi również, że pieniądze mogą otrzymać rodzice dzieci niepełnosprawnych, które "ukończyły 14 lat, legitymujących się orzeczeniem znacznym stopniu niepełnosprawności lub wymagających opieki w związku z ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, ten zasiłek, w wymiarze 30 dni, przyznawany jest do 18. roku życia". Miesięczny zasiłek jest równy 80% wynagrodzenia. Wypłacany jest natomiast za każdy dzień opieki, również wtedy, gdy dni są ustawowo wolne od pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń
  2. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłośc

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News