Rodzice nieświadomie robią dzieciom niewyobrażalną krzywdę. Jeśli natychmiast nie przestaną, konsekwencje w dorosłym życiu będą fatalne

Rodzice nieświadomie robią dzieciom niewyobrażalną krzywdę. Jeśli natychmiast nie przestaną, konsekwencje w dorosłym życiu będą fatalne Źródło: unsplash

Rodzice mają największy wpływ na to, jakimi ludźmi będą ich dzieci w dorosłym życiu. Konsekwencje każdego, nawet drobnego czynu, mogą być widoczne dopiero po upływie kilkunastu lat. Trzeba bardzo uważać, żeby nieświadomie nie krzywdzić swoich pociech.

Rodzice powinni być wzorem do naśladowania dla swoich dzieci. Ich zachowanie oraz słowa kształtują młodych ludzi, a dzięki mamie i tacie mogą wyrosnąć na wspaniałe osoby. Niestety zawsze istnieje ryzyko, że nieodpowiednie wzorce będą powielane w późniejszym życiu. Niestety wtedy najbardziej cierpieć będą na tym dorastające pociechy. 

Błędy, które nagminnie popełniają rodzice

Poranne budzenie i zmuszanie do sprzątania to dwa grzechy główne, popełniane przez niemalże każdego rodzica. Większość dzieci już nie raz usłyszało, że ma natychmiast wstać z łóżka i zabrać się za porządkowanie swojego pokoju.

Okazuje się, że te dwie czynności, które muszą posłusznie wykonywać małe dzieci, zabijają w nich kreatywność. Zmuszanie dziecka do przerywania snu może mieć poważne konsekwencje. Lekarze i naukowcy są zgodni co do tego, że faza REM jest odpowiedzialna za twórcze pomysły. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sen w przypadku rozwijającego się organizmu dziecka ma bardzo ważną rolę. Błędne jest jednak stwierdzenie, że każde dziecko musi spać tyle samo. Zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych, najważniejsze jest, aby spać określoną liczę godzin. 

Rodzice muszą się mieć na baczności

Podobnie jest w przypadku bałaganiarzy. Osoby, które nie lubią sprzątać i nie przeszkadza im przebywanie w pozornym nieładzie, mają bardziej rozwiniętą kreatywność. To właśnie praca, gdy dookoła otacza nas niezliczona ilość rzeczy, które nie mają swojego miejsca, wpływa na powstawanie nieszablonowych pomysłów.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

Rodzice, którzy marzą o tym, żeby ich dzieci zostały wychowane na twórcze osoby, powinny zatem pozwalać im na tworzenie wokół siebie bałaganu i nie przerywać ich snu. Dzięki tym prostym zasadom mają szansę wyrosnąć na wyjątkowo kreatywne i zaradne życiowo osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagły koszmar uderzył w Jacka Rozenka. Niezwykle smutne doniesienia
  2. Wyjątkowo rzadki nowotwór nie daje wiele czasu na walkę o życie. Pierwsze objawy bardzo łatwo przeoczyć, zalicza się do nich ból głowy
  3. Kotlety mielone według sekretnego przepisu Magdy Gessler rozpływają się w ustach. Tego smaku nie da się zapomnieć, prawdziwe cudo
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

źródło: noizz 

Następny artykuł