Poseł i posłanka PO zostali rodzicami. Wiemy, jakiej płci jest ich dziecko

Poseł i posłanka PO zostali rodzicami. Wiemy, jakiej płci jest ich dziecko Źródło: Sejm RP Flickr

Rodzice w sejmie nie są rzadkością. Niemal każdy z posłów posiada rodzinę i życie prywatne, do którego wraca po wypełnieniu obowiązków służbowych. Nieczęsto jednak zdarza się, żeby dziecko urodziło się posłowi i posłance działającym w tej samej partii. Działacze Platformy Obywatelskiej są jednym z wyjątków.

Para posłów Platformy Obywatelskiej doczekała się drugiego dziecka. Pozytywne wieści pojawiły się w mediach społecznościowych szczęśliwego taty. Z informacji przekazanych przez Arkadiusza Myrchę wynika, że potomek jest zdrowy, a jego żona przeszła poród bez komplikacji. Wiemy, jakiej płci jest dziecko i jakie otrzymało imię. 

Rodzice cieszą się z narodzin dziecka

Arkadiusz Myrcha, były radny Torunia, w 2015 roku wystartował w wyborach parlamentarnych w okręgu toruńskim z pierwszego miejsca na liście wyborczej Platformy Obywatelskiej. Polityk zebrał 13 400 głosów, otrzymując tym samym mandat posła VIII kadencji. Wkrótce wybrano go na przedstawiciela Sejmu w Krajowej Radzie Prokuratury. W tym samym czasie został także członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. Pracował również w Komisji Gospodarki i Rozwoju. W zeszłym roku z powodzeniem starał się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Obecnie pełni obowiązki przewodniczącego Komisji Ustawodawczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jego małżonka, Kinga Gajewska, przed pięcioma laty, również z ramienia Platformy Obywatelskiej, z powodzeniem kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Była członkinią Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a także pracownicą Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Niedługo później została mianowana przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Przyszłości Edukacji. W 2019 roku, podobnie jak mąż, z powodzeniem starała się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał

2. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic

3. Objawy niedoboru witaminy D. Ma je nawet 90 procent Polaków

Piękna zawodniczka wyczynowa w dziedzinie motocrossów przyciągnęła uwagę kolegi po fachu, który również pasjonuje się sportem. Para pobrała się w 2018 roku, a rok później powitała na świecie pierwszego syna, Juliusza. Z wiadomości na Twitterze Arkadiusza Mychy wynika, że potomek pary posłów doczekał się rodzeństwa. Dziewczynka otrzymała imię Lilianna. Poseł poinformował, że córka jest podobna do mamy. Internauci nie szczędzą parze licznych gratulacji. My również gratulujemy Kindze Gajewskiej i Arkadiuszowi Mysze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwości
  3. Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Zjadła w restauracji Gessler, zobaczyła rachunek i nie wytrzymała. Poczuła się oszukana, już nigdy u niej nie zje
  6. Przyjęto właśnie nową ustawę. Od 1,5 do 2,5 tysięcy złotych dodatku
  7. Usterkę zawieszenia naprawił w absolutnie niespotykany sposób. Inspektorzy aż musieli zrobić zdjęcie
  8. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  9. Dziś zapadła decyzja. Od soboty czeka Polaków przełomowa zmiana, kolejne luzowanie obostrzeń

Źródło: MSN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News