Rodzice dostaną dodatkową ulgę na dziecko. Wiadomo już, komu się należy

Rodzice dostaną dodatkową ulgę na dziecko. Wiadomo już, komu się należy Źródło: pixabay/Victoria_Borodinova

Rodzice mogą liczyć na nową ulgę prorodzinną w nadchodzącym roku. Obiecane przywileje nie będą jednak należały się wszystkim grupom społecznym. Wiemy, kto może liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe rządu.

Rodzice od przyszłego roku mają otrzymać nową ulgę na dziecko. Dodatkowa pomoc rządu zostanie przyznana bez kryterium dochodowego, dotyczącego rodzicielskich poborów. Niestety nie wszyscy mogą liczyć na rozszerzone wsparcie.

Rodzice w dobie dodatków wychowawczych

Rodzice w Polsce od 3 lat pobierają świadczenie wychowawcze 500 plus, którego sukces zapewnił partii rządzącej poparcie wielu wyborców. Od przyszłego roku polskie rodziny zostaną objęte dodatkowym wsparciem władzy. Do konsultacji merytorycznej trafił właśnie projekt ustawy, która ma zapewnić większą stabilność finansową podstawowej komórce polskiego społeczeństwa.

Dodatkowa ulga zostanie przyznana na określonych warunkach, które nie będą jednak dotyczyły dochodów poszczególnych familii. Tym razem prorodzinny program zostanie skierowany do konkretnych odbiorców. Beneficjentami projektu zostaną rodzice dzieci niepełnosprawnych, którym już teraz przysługuje ulga na pociechę. W tej chwili jest ona jednak opatrzona konkretnymi kryteriami.

Przysługująca obecnie rodzicom niepełnosprawnych maluchów miesięczna kwota obniżki podatku dochodowego wynosi 92 złote i 67 groszy. Mogą odliczyć ją od wpłacanego do budżetu państwa obligatoryjnego świadczenia, jeśli ich wspólny dochód jest niższy niż 112 tysięcy złotych. Samotnie wychowujący dziecko również muszą spełniać kryterium dochodowe - ich przychody nie mogą być wyższe niż 56 tysięcy złotych. Obecny projekt ustawy znosi obowiązujący warunek ekonomiczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rodzice nie otrzymają wiele

- Celem ustawy jest stworzenie rodzicom małoletnich dzieci, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, możliwości odliczania od dochodu tzw. „ulgi na dziecko” bez względu na kwotę dochodu uzyskiwanego przez rodziców w roku podatkowym - wpisano do projektu nowej ustawy.

Kwota odliczana od podatku nie ulegnie zmianie. Jedynie kryterium dochodowe odejdzie w niepamięć. Mimo to dodatkowa ulga wspomoże wiele rodzin, które liczą każdy grosz. Dzięki temu łatwiej im będzie sfinansować kosztowne terapie i leki dla niepełnosprawnych dzieci. Wnioskodawcy podkreślają to w swoim projekcie.

Dzisiaj grzeje : 1. Gwiazda TVN przez chorobę syna rzuciła karierę. Jest nieuleczalnie chory, dla niego poświęciła wszystko
2. Zdumiewające doniesienia znajomych. Agnieszka Woźniak-Starak po śmierci męża podjęła niespodziewaną decyzję ws. swojej przyszłości

- Dzieci niepełnosprawne, szczególnie małoletnie, wymagają intensywnych zabiegów wspierających rozwój. Ponieważ w dużej mierze wymaga to partycypacji finansowej ze strony rodziny (nawet jeśli dziecko korzysta ze świadczeń publicznej służby zdrowia to i tak wymaga to często nakładów na dowożenie dziecka na takie zajęcia) - proponowana ustawa to zaledwie drobny krok wspierający rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi - skomentował potrzebną zmianę wnioskodawca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera w słynnej mleczarni. Miliony Polaków zamiast mleka piło miks z wodą
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
  3. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  5. Na naszych oczach właśnie ziszcza się wizja Jackowskiego. Dalsza treść jego najgorszej przepowiedni jeszcze bardziej przeraża

źródło: super express

Następny artykuł