4-latka nagle zaczęła tracić równowagę i przestała mówić. Diagnoza ścięła rodziców z nóg, dziewczynka powoli umiera

4-latka nagle zaczęła tracić równowagę i przestała mówić. Diagnoza ścięła rodziców z nóg, dziewczynka powoli umiera Źródło: Pxfuel

Rodzice byli wstrząśnięci, kiedy dowiedzieli się, na co choruje ich malutka córeczka. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo poważną dolegliwość, która w ciągu kilkunastu lat najpewniej doprowadzi do jej śmierci. Życie dziecka może przedłużyć jedynie wdrażany obecnie nowatorski sposób leczenia.

Rodzice 4-letniej Violet, Michelle i Peter Jones, byli bardzo szczęśliwi, gdy po prawidłowej ciąży w terminie na świat przyszła ich córeczka. Dziecko było zdrowe, dobrze się rozwijało. Pierwsze poważne problemy zaobserwowano u niej jednak w wieku około 3 lat. Po serii napadów padaczkowych u dziewczynki zdiagnozowano epilepsję.

Rodzice byli wstrząśnięci poważną diagnozą

Jak się jednak okazało, przepisane przez specjalistów leki nie pomagały małej Violet. Z jej zdrowiem było za to coraz gorzej. Dziewczynka chwiała się na nogach, przestawała mówić. Później doszło do tego także zapominanie nabytych już wcześniej podstawowych umiejętności, takich jak wchodzenie po schodach, czy też samodzielne korzystanie z toalety.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice bardzo szybko zabrali córkę na serię kolejnych badań. Po otrzymaniu ich wyników lekarze przekazali, że dziewczynka cierpi na dziecięce otępienie. Obecnie choroba jest nieuleczalna, a specjaliści orzekli, że Violet przeżyje jeszcze około 12 lat. Z czasem może jednak zapominać swoich bliskich oraz mieć postępujące problemy ruchowe. W coraz gorszym stanie będzie także jej wzrok oraz słuch, najpewniej pojawią się problemy z oddychaniem.

Nowa metoda leczenia daje Violet szanse na dłuższe życie

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła najgorsza wiadomość. Tysiące osób w żałobie po nagłej, tragicznej śmierci
2. Kinga Rusin pozywa TVP. Padły mocne słowa, odszkodowanie chce przeznaczyć na onkologię

Obecnie dziewczynka przebywa w Great Ormond Street Hospital w Londynie, gdzie skierowano ją na nowatorską terapię. Leczenie nie wyeliminuje choroby, ale może znacznie wydłużyć życie dziecka. Wkrótce Violet przejdzie specjalną operację, a po niej zacznie otrzymywać wyznaczone dawki leków.

- Violet była jednym z tych dzieci w kraju, które najszybciej włączono do programu leczenia. Mieliśmy szczęście, bo wiem, że niektórzy rodzice musieli długo czekać - wyznała w rozmowie z mediami Michelle Jones.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sygnały wysyłane przez naszą wątrobę, gdy ma już dosyć. Dostrzeżesz je gołym okiem
  2. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń
  3. Umierający dziadek miał tylko jedno marzenie. Niewiarygodne, co zrobiła wnuczka, żeby je spełnić
  4. TVP wyrzuciło ją z hukiem. Gdy podali nazwisko osoby, która ją zastąpi, Kurdej-Szatan natychmiast musiała zareagować
  5. Samotna matka nagle usiadła na środku sklepu i zaczęła karmić dziecko piersią. Podała powód, przez który oniemieliśmy
  6. Kompromitacja, nagrali Polaka z ukrycia w restauracji. Zrobił upokarzającą rzecz, przyniósł wstyd Polsce

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News