Lekarz opowiedział o koronawirusie wśród dzieci
Getty Images
Irmina Jach - 18 Października 2020

Lekarz zdradził prawdę o zakażeniach wśród dzieci. Wiadomość niezbędna dla wszystkich rodziców

Lekarz zdradził prawdę na temat tego, jak zakażenie koronawirusem przebiega wśród najmłodszej części społeczeństwa. Z informacjami, które przekazał, powinni zapoznać się wszyscy rodzice. Rzetelna wiedza może okazać się pomocna w przypadku, kiedy dziecko zetknie się z osobą, która jest nosicielem niebezpiecznego patogenu lub samo zachoruje na COVID-19.

Lekarz wypowiedział się na temat zapadalności na COVID-19 wśród dzieci. Dzięki niemu wiemy, w jaki sposób najmłodsi przechodzą zakażenie. Informacje przekazane przez medyka są niezwykle ważne, szczególnie dla rodziców. Niestety, jednymi z najczęstszych miejsc, w których pojawiają się ogniska koronawirusa, są szkoły.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Lekarz zabrał głos w sprawie koronawirusa wśród dzieci

Profesor Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wypowiedział się na temat zakażeń koronawirusem wśród dzieci. Do placówki, w której pracuje lekarz, od początku pandemii przyjmowani są najmłodsi chorzy na COVID-19 oraz z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Dzieci, z którymi pracował, wymagały hospitalizacji z powodu problemów zdrowotnych. Okazuje się jednak, że tylko niewielka część przedstawicieli tej grupy społecznej wykazuje objawy zarażenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- W 11 ośrodkach klinicznych w całej Polsce od 1 marca 2020 roku do końca września zgłoszono 560 hospitalizowanych przypadków COVID-19 u dzieci, które zostały potwierdzone dodatnim wynikiem badania PCR w kierunku SARS-CoV-2. My pediatrzy mamy dużo pracy w tych ośrodkach, bo przyjmujemy też pacjentów wymagających natychmiastowej diagnostyki i leczenia, a podejrzanych o zakażenie, dzieci z innymi chorobami i mające wynik dodatni. Na pewno jednak większość dzieci do 15 lat przechodzi zakażenie bezobjawowo - mówił profesor Leszek Szenborn.

Wyniki, o których mówił lekarz, są zbieżne z tymi, które prezentują medycy z ośrodków badawczych zlokalizowanych na terenie całej Europy.

- Dzieci zakażone i hospitalizowane najczęściej nie mają ciężkich objawów choroby. O wiele rzadziej niż dorośli mają zapalenie płuc z niewydolnością oddechową. Takie przypadki były nieliczne w skali kraju. Większość dzieci zakaża się od dorosłych w domostwach i najczęściej ma objawy związane z wysoką gorączką oraz wymaga ustalenia właściwej przyczyny złego stanu i wdrożenia leczenia przeciwdrobnoustrojowego. Bardzo się staramy, aby jak najwięcej dzieci mogło szybko wrócić do domu i tam być poddana dziesięciodniowej izolacji - dodał lekarz.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów” , ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Nie oznacza to, że problem koronawirusa wśród dzieci należy bagatelizować. W kilkudziesięciu przypadkach w Polsce u pacjentów dziecięcych odnotowano stan wielonarządowego zapalenia, które może być powiązane z zachorowaniem na COVID-19. Takie zjawisko, jak przekazał lekarz, wystąpiło także wśród najmłodszych z innych krajów. Stan ten jest podobny do objawów choroby Kawasakiego. Nie istnieją jednak żadne konkretne dowody, które jednoznacznie wiązałyby ją z pandemią koronawirusa. Lekarz przekazał także pozytywne informacje - dzięki wzmożonej higienie w dobie licznych zakażeń spadła ilość zachorowań na ospę wietrzną, wirusowe zapalenia dróg oddechowych i zapalenie wątroby typu A. To świetna wiadomość dla rodziców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznie
  2. Nie żyje reprezentant kraju i mistrz Polski. Był prawdziwą legendą, fani pogrążyli się w żałobie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. NASA wie jak rozwiązać problem trującego smogu. Niezwykłe badania, jest prosty, domowy sposób

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News