GIS ostrzega rodziców, alarmujący list. Do szkół wchodzi niebezpieczna moda

GIS ostrzega rodziców, alarmujący list. Do szkół wchodzi niebezpieczna moda Źródło: unsplash/Banter_Snaps/

Rodzice zaledwie kilkanaście dni temu posłali swoje dzieci do szkoły, a już mają poważne powody do zmartwień. Pojawiło się ostrzeżenie na temat nowej, niebezpiecznej mody, która wśród nastolatków staje się coraz bardziej popularna.

Rodzice otrzymają drogą elektroniczną specjalne wiadomości, ostrzegające zarówno ich, jak i ich dzieci przed ryzykiem, jakie niesie za sobą nowa moda wśród uczniów. Okazuje się, że sytuacja jest naprawdę poważna, a szkody zdrowotne, jakie może wyrządzić, nie są błahostkami. Wielu nie zdawało sobie dotychczas sprawy, z jak poważnym trendem mamy do czynienia. 

Do szkół wchodzi niebezpieczna moda. Rodzice otrzymają ostrzeżenie od GIS-u.  

Już od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy, wśród młodych ludzi niezwykle popularne staje się tzw. wapowanie, czyli nic innego, jak palenie papierosów elektrycznych. Ponieważ w czasie korzystania z e-papierosa nie dochodzi do spalania zwykłego tytoniu, wiele osób decyduje się na palenie ich nawet w pomieszczeniach, w tym również szkołach. 

Nie brakuje osób, które są przekonane, że korzystanie z "elektryka" nie szkodzi nam w żadnym stopniu. Ponieważ ten trend jest coraz popularniejszy w wielu szkołach, Główny Inspektor Sanitarny postanowił ostrzec wszystkich rodziców informując jaki wpływ na organizm może mieć wapowanie. W elektronicznej korespondencji zostaną wymienione między innymi skutki palenia e-papierosów, o których wielu nie miało zielonego pojęcia. 

- Ostrzegamy też, że urządzenia do palenia e-papierosów mogą być wykorzystywane do dostarczenia substancji psychoaktywnych - informuje rzecznik GIS, Jan Bondar.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wszystko przez sytuację zza oceanu 

Okazuje się, że powodem, który pchnął GIS do wysłania rodzicom ostrzeżenia, była sytuacja ze Stanów Zjednoczonych. W miejscowych szkołach, palenie e-papierosów jest na porządku dziennym, przez co sięga po niego co trzeci nastolatek. Stało się to prawdziwą, stwarzającą realne zagrożenie dla zdrowia uczniów, epidemią. 

Dzisiaj grzeje: 1.. Aleksandra Kwaśniewska nie wytrzymała po śmierci Woźniaka-Staraka. Słowa, które napisała Agnieszce Szulim rozrywają serca
2. Pies wyczuł, że jego pan umiera. Zachował się w niemal ludzki sposób, wyraz jego oczu mówi wszystko

- Jerome Adams, który odpowiada za politykę administracji Donalda Trumpa w zakresie zdrowia publicznego, apeluje, byśmy nie popełnili amerykańskich błędów w tej sprawie - poinformowano na łamach "Dziennik Gazeta Prawna", dodając, że rozpatruje się całkowite zakazanie e-papierosów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Agnieszka Woźniak-Starak uczci pamięć męża w wyjątkowych okolicznościach. Nie mogła wybrać lepszego momentu
  4. Takich pląsów Magdy Gessler świat jeszcze nie widział. Mamy nagranie
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

Źródło: interia 

Następny artykuł