Ekspert zdradził, co może wydarzyć się w Polsce po wakacjach. Złe informacje dla milionów Polaków

Ekspert zdradził, co może wydarzyć się w Polsce po wakacjach. Złe informacje dla milionów Polaków Źródło: Pixabay/jarmoluk

Rodzice powinni zacząć się martwić? Ekspert zdradził, co może wydarzyć się w Polsce po wakacjach. Ta wizja z pewnością zmartwi miliony Polaków. Sytuacja może być o wiele poważniejsza, niż nam się wydaje. Luzowanie obostrzeń może przynieść bardzo przykre konsekwencje. Co z dziećmi i powrotem do szkół?

Rodzice wyczekują nowego roku szkolnego pełni przekonania, że od września ich pociechy zaczną uczęszczać do szkoły w normalnym trybie. Niestety nie mamy dla nich najlepszych wieści, ekspert-wirusolog wypowiedział się w tej kwestii i zdradził, jak może wyglądać rzeczywistość po wakacjach. Martwi go obecna sytuacja, przyszłość również nie rysuje się w różowych barwach. 

Rodzice powinni zacząć się martwić? Złe informacje na temat powakacyjnej rzeczywistości

Doktor habilitowany Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z RMF FM wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w Polsce w związku z pandemią koronawirusa oraz podzielił się tym, jak prawdopodobnie będzie wyglądała rzeczywistość po wakacjach. Wielu rodziców jest przekonanych, że we wrześniu pośle swoje pociechy do szkół, tymczasem może okazać się to niemożliwe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Już teraz z zaniepokojeniem obserwujemy ludzi, którzy nie przestrzegają zasad dystansu społecznego i za nic mają sobie wirusa. Taka sytuacja może spowodować, że już za kilka tygodni liczba zachorowań znacznie się zwiększy. Niewykluczone, że w takiej sytuacji rząd przywróci złagodzone wcześniej obostrzenia. Według wirusologa nie powinny one być w ogóle znoszone, dopóki nie zaobserwujemy spadku zachorowań.

Jak podają oficjalne statystyki, dotychczas ilość zakażonych sięgnęła w Polsce 30 tysięcy, według eksperta drugie tyle mogło zostać niezdiagnozowanych. Luzowanie obostrzeń może sprawić, że zachorowań będzie coraz więcej, co wydłuży powrót do normalnego życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy są zdruzgotani, wieść o nagłej śmierci spadła na nich jak grom. Niestety, nie żyje polityk

2. Gwałtowne burze i trąby powietrzne. Polskę może czekać następne załamanie pogody, trzeba uważać

Wirusolog uważa, że powrót dzieci do szkół może nie być takim prostym rozwiązaniem. Wielu dorosłych nie przestrzega narzuconych zasad dystansu społecznego czy zasłaniania nosa i ust, więc u dzieci również mogą pojawić się problemy z egzekwowaniem tych zasad. Ryzyko zakażenia będzie wtedy bardzo wysokie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Lewandowski pokazał, jak Bayern świętował mistrzostwo. "Brakowało atmosfery"
  3. Wysportowany 21-latek robił pompki. Nagle stracił przytomność, teraz walczy o życie, rodzina błaga o pomoc
  4. Wszystko się wydało. Doda tuż przed swoim ślubem oszukała całą rodzinę, powód osłabia
  5. Wziął psa w ramiona i zaczął mu śpiewać kołysankę. Nawet on nie przewidział reakcji zwierzaka, wszystko się nagrało
  6. Nie żyje uwielbiany muzyk. Tajemnicze okoliczności śmierci 28-latka

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News