Zauważyła na szyi córki ciemne kręgi i myślała, że to brud. Prawda okazała się druzgocząca, teraz ostrzega innych rodziców

Zauważyła na szyi córki ciemne kręgi i myślała, że to brud. Prawda okazała się druzgocząca, teraz ostrzega innych rodziców Źródło: YouTube / ABC Action News

Rodzice 14-latki nie przeczuwali, że ich córka ma poważne problemy zdrowotne, gdy na jej szyi zauważyli dziwne, ciemne kręgi. Początkowo sądzili, iż to jedynie brud. Dziś, po serii wizyt u specjalistów, ostrzegają jednak innych.

Rodzice 14-letniej dziewczyny o imieniu Pantera zmartwili się, gdy córka wyznała, że zaczęła czuć się coraz gorzej. Nastolatka zauważyła u siebie osłabienie, którego wcześniej nie odczuwała. Poza tym cierpiała na silne bóle głowy oraz wahania nastroju. Wciąż chciało jej się pić, czuła się odwodniona. 

Rodzice szybko udali się z 14-latką do specjalisty

Kiedy Pantera porozmawiała o swoich dolegliwościach z opiekunami, ci zauważyli na jej szyi z tyłu głowy dziwne ciemne kręgi. Początkowo sądzili, że to jedynie brud, który nie ma nic wspólnego z komplikacjami zdrowotnymi córki. Mimo tego zdecydowali się zabrać ją do lekarza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tam po serii wykonanych szybko badań okazało się, że 14-latka cierpi na cukrzycę typu 2. Wspomniane kręgi wskazywały na to, że insulina w jej organizmie nie działała prawidłowo. Nietypowy objaw pomógł więc zdiagnozować poważną dolegliwość, z którą wiązały się opisywane bóle i ciągłe pragnienie.

Nastolatka wreszcie usłyszała prawidłową diagnozę

Dzisiaj grzeje: 1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
2. Sytuacja robi się coraz gorsza, IMGW natychmiast zareagowało. Ogłoszono żółte alarmy dla województw

Obecnie Pantera musi regularnie sprawdzać poziom cukru w krwi. Wykonuje także codzienne zastrzyki. Prawidłowa diagnoza pomogła jej jednak powrócić do pełni sił. Rodzice nastolatki apelują zaś o to, aby dbać o zdrowie swoich dzieci, regularnie zabierając je na badania, nawet jeśli ewentualne objawy wydają się całkowicie błahe. Jak dodają, opiekunowie powinni maksymalnie ograniczyć dostęp wychowanków do fast foodów i zawierających ogromne dawki cukru napojów. To może bowiem uchronić dzieci i nastolatków przez poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, które początkowo łatwo jest przegapić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Niestety, umarła córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować
  4. Właściciele używanych aut przecierają oczy ze zdumienia. Właśnie weszło w życie nowe prawo, mało kto o nim wiedział
  5. 8-miesięczny chłopczyk trafił do szpitala. Lekarze mieli łzy w oczach, gdy go zbadali, ktoś zrobił mu nieludzką krzywdę

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News