Rodzice załamywali ręce, pojawiła się nadzieja na dodatkowe pieniądze. Premier postawił jeden warunek
Pixabay.com gosiak1980
Weronika Wasiak - 15 Października 2020

Rodzice załamywali ręce, pojawiła się nadzieja na dodatkowe pieniądze. Premier postawił jeden warunek

Rodzice już tracili wszystkie nadzieje. W najmniej spodziewanym momencie do mediów dotarły informacje w sprawie dodatkowych pieniędzy. Premier Mateusz Morawiecki postawił tylko jeden warunek.

Niebawem rodzice będą mogli odetchnąć z ulgą? Na te wieści niecierpliwie czekali od pewnego czasu, ale dotychczas nie nastąpił żaden przełom. Wiele wskazuje na to, że szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał wszystko się zmieni. Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie dodatkowych pieniędzy i postawił jeden warunek.

Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyOficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki o świadczeniach. Rodzice znów nabrali nadziei

W czasie czwartkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski poinformowali, że wśród licznych zmian, jakie rząd wprowadza ze względu na epidemię koronawirusa, znalazł się zapis o wdrożeniu nauczania w trybie hybrydowym w regionach objętych strefą żółtą i w trybie zdalnym - w strefie czerwonej. Ta informacja, choć sprawiła, że wielu odetchnęło z ulgą, jednocześnie przyniosła też sporo obaw. Rodzice znów zaczęli martwić się o to, jak uda im się pogodzić pracę z opieką nad dzieckiem, które zacznie uczyć się w domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

informacje dot. mszyWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Gdy do takiej właśnie sytuacji doszło wiosną tego roku rząd wprowadził specjalne świadczenia dla rodziców, którzy ze względu na nauczanie zdalne musieli tymczasowo zrezygnować z pracy. Kilka tygodni temu jednak świadczenie przestało obowiązywać, w władze raczej nie przewidywały jego powrotu.

Na koniec czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki został wprost zapytany o to, czy ze względu na zdalny tryb edukacji rodzice będą mogli jeszcze liczyć na zasiłek. Premier przyznał, że nie wyklucza takiej możliwości i zaznaczył, że dodatkowe pieniądze byłyby wypłacane na dzieci młodsze.

- Jeżeli będzie taka konieczność ze względu na naukę zdalną dla dzieci młodszych - to tak - przyznał Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że na ewentualne wznowienie zasiłku mogą czekać wyłącznie rodzice, których dzieci całkowicie zmieniły tryb nauczania na zdalny.

TVN24 przytacza, że obecnie zasiłek rodzicielski jest przyznawany zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

2. RMF: Absolutny zakaz wesel, zamknięcie szkół, skrócony czas pracy restauracji i barów w Polsce. Sztab kryzysowy już dziś przedstawi decyzje

3. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

- W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, a także w przypadku choroby niani, z którą rodzice mają zawartą umowę lub opiekuna dziennego – zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi dziecka do lat 8 przez łączny okres 60 dni w roku (na wszystkie dzieci) - informuje serwis TVN24.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najlepsza możliwa wersja kultowego dania. Obłędne kotlety schabowe po góralsku, smak Podhala na talerzu
  2. Polska flaga zbezczeszczona? Katastrofalna wpadka podczas meczu Ligi Narodów (FOTO)
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. W teleturnieju "Jeden z dziesięciu" padła odpowiedź, która rozbawiła wszystkich. Zawodnik poczerwieniał ze wstydu

Nasz nowy domUjawniamy: rodzina z programu "Nasz nowy dom" przerwała milczenie. Wyznali, jak wszystko wygląda naprawdęCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News