Rodzicom opadły szczęki. Poznali zdumiewającą treść uwag nauczycielki do ich dzieci

Rodzicom opadły szczęki. Poznali zdumiewającą treść uwag nauczycielki do ich dzieci Źródło: screen/TVN

Rodzice byli w szoku, gdy zerknęli do elektroniczego dziennika. W jednej z polskich szkół nauczyciele zaczęli wstawiać uczniom zdumiewające uwagi.

Rodzice kompletnie się nie spodziewali czegoś takiego. Gdy zerkali do dziennika elektronicznego, zwykle musieli później rugać swoje dzieci. Tym razem sytuacja była zgoła inna. 

Rodzice byli zaskoczeniu uwagami w dziennikach swoich dzieci

Akcja zaczęła się od pewnej sytuacji w jednej ze szkół na warszawskim Targówku. Nauczycielka Anna Bartoszewska poprosiła uczniów o wyjęcie kartek i napisanie na nich swoich mocnych stron. Gdy je zebrała, z przerażeniem odkryła, że wiele kartek było pustych. Jedna z matek dzieci była przerażona tą historią. Podczas zebrania poruszyła problem braku pochwał dla uczniów. Po dyskusjach z nauczycielami powstał projekt "Pozytywna Uwaga", do której dołączają kolejne placówki.

- Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie - mówiły osoby, które zainicjowały akcję.

Okazuje się, że pochwalić jest trudniej niż zganić

Co ciekawe, w elektronicznym dzienniku, który w polskich szkołach funkcjonuje od lat, istnieje rubryka z pochwałami. Jednak wielu nauczycieli z niego nie korzysta. W listopadzie, który ma być miesiącem akcji "Pozytywna Uwaga", rubryki mają zapełnić się wpisami nauczycieli, które chwalą uczniów za zrobienie czegoś dobrze.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów

2. Doniesienia o tragedii w szkole są druzgocące. Niestety są ofiary śmiertelne i wielu rannych, zwołano pilną naradę dot. bezp. w rosyjskiej szkole

Nauczyciele doszli do wniosku, że krytyka jest bardzo prosta, bo łatwo jest wytknąć komuś błędy. Jednak znacznie trudniej jest kogoś pochwalić. Psychologie szkolni zwracają uwagi, żeby jednak nie rzucać ogólnikowych pochwał, a powiedzieć dokładnie, za co dany uczeń jest chwalony. Takie metody działają na uczniów jak motywacja. W rozmowie z TVN, jeden uczeń sam przyznał, że duża liczba negatywnych uwag wcale nie zachęca do dalszej nauki, a wręcz przeciwnie. Dlatego też ta akcja ma poprawić samopoczucie dzieci w szkole.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Będziesz naprawdę DŁUGO czekał na pieniądze ze świadczeń. Rząd OGRANICZA dostępność zasiłków
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Latami ukrywała to przed mediami. Tuż przed ślubem mąż Edyty Górniak zrobił jej świństwo dużo gorsze od zdrady
  4. Ziścił się czarny scenariusz dla Tadeusza Rydzyka. Z jego radiem jeszcze nie było tak źle
  5. Mąż kupił jej BMW. Mężczyznom na parkingu udzieliła najbardziej kobiecej odpowiedzi świata

Źródło: TVN

Następny artykuł