Rodzice widząc rachunek byli zszokowani jego wysokością
Unsplash Annie Spratt
Agata Jaroszewska - 14 Maja 2020

Rodzice dostali rachunek za jedną lekcję online na astronomiczną kwotę. Powód powala

Rodzice uczniów korzystających z linków przesłanych przez nauczycielkę byli mocno zdziwieni, kiedy otrzymali pod koniec miesiąca rachunek. Okazało się, że zdalna nauka w przypadku ich dzieci okazała się niezwykle kosztowna. Kwota jaką mają zapłacić jest wręcz astronomiczna, a wszystkiemu jest winne niedopatrzenie i pośpiech. Sprawa wydaje się trudna do rozwiązania i pokazuje, że technologia wciąż potrafi zaskoczyć.

Rodzice uczniów jednej ze szkół w Skierniewicach nie wierzyli własnym oczom kiedy zobaczyli na jak astronomiczną kwotę wystawiony został rachunek. Szybko ustalono, że wszystkiemu winne są lekcje online, w których udział biorą ich dzieci.

Test na koronawirusa - rekordMinisterstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekordCzytaj dalej

Rodzice muszą zapłacić ogromny rachunek, a wszystko przez jedną lekcję online

Rodzice poinformowani zostali, że tak wysoki rachunek spowodowany jest połączeniem telefonicznym ze Stanami Zjednoczonymi, ale nie wydawało się to możliwe. Krótkie śledztwo wykazało, że wszystkiemu winne są lekcje, odbywane przez ich dzieci w trybie zdalnym. Link przesłany przez nauczycielkę zawierał w sobie PIN oraz numer telefonu, który należało usunąć. Nie wszyscy rodzice o tym pamiętali i to właśnie oni otrzymali bajońskie rachunki.

- Większość rodziców to zrobiła, ale kilka osób, najpewniej w pośpiechu, połączyło się z lekcją telefonicznie, a nie za pośrednictwem internetu - Interia cytuje wypowiedź Marioli Oporskiej, dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Po zaalarmowaniu przez wzburzonych rodziców zmieniono feralny link

Jak przekazuje "Dziennik Łódzki", który jako pierwszy napisał o tej sprawie, rachunki na astronomiczną kwotę 1000 złotych, otrzymali rodzice czwórki dzieci uczących się w skierniewickiej szkole. Nauczycielka zdecydowała się na użycie aplikacji Google Meets i brak uważności przy korzystaniu z przesłanego linku doprowadziło do obecnej sytuacji. Jak przekonuje dyrektor Mariola Oporska, obecnie zadbano aby PIN oraz numer telefonu został usunięty z linku i połączenia odbywały się jednie za pomocą internetu. Dyrektor skierniewickiej podstawówki zapewnia również, iż skontaktowano się z operatorami i trwają negocjacje mające na celu anulowanie dodatkowych kosztów. Jeden z nich zdecydował się obniżyć rachunek o połowę. Do łódzkiego kuratorium zgłosił się jeden z rodziców obarczonych ogromnymi kosztami.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona

2. Nie żyje aktor ”Świata według Kiepskich”. Córka przekazała bardzo smutną wiadomość

O sprawie poinformowane zostało kuratorium

Interia przekazuje także, iż jeden z rodziców zdecydował się poinformować o całej sprawie kuratorium. Nie wiadomo jak dalej potoczy się los nauczyciela, który rozsyłał link generujący ogromne koszty.

- W takich sytuacjach rekomendujemy zawiadomienie organów ścigania, które sprawdzą, czy nie doszło do przestępstwa wyłudzenia - powiedziała cytowana przez portal Interia, Anna Skopińska pracująca w łódzkim kuratorium.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pobił na śmierć matkę swoich dzieci. Klaudia została zabita gołymi rękoma
  2. Andrzej Gołota bohaterem wielkiego skandalu. Błagali go, aby przestał, ale on bił dalej
  3. Nie żyje gwiazdor ze "Świata według Kiepskich". Ukochana córka potwierdziła smutną wiadomość
  4. Pamiętacie Kasię z "13 posterunku"? Właśnie przerwała milczenie, wielu fanów będzie zasmuconych
  5. Psy czekały na narodziny dziecka. Ich reakcja na bobasa jest nieprawdopodobna, na szczęście wszystko się nagrało
  6. Ceny młodych polskich warzyw i owoców zwalają z nóg. Truskawki, bób i ziemniaki kosztują fortunę

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News