Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców

Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców Źródło: By Ctny - praca własna / CC BY-SA 4.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Shanghai_No._3_Girls%27_High_School,_class_room.jpg

Rodzice powinni mieć się na baczności i jeszcze uważniej obserwować swoje dzieci. Okazało się, że pracownik szkoły podstawowej w dużym polskim mieście jest zakażony koronawirusem. Nie wiadomo, czy zdążył kogoś zarazić.

Rodzice niedawno dowiedzieli się, że pracownik jednej z podstawówek pozytywnie przeszedł test mający stwierdzić zakażenie koronawirusem. Każde dziecko może teraz znajdować się w poważnym niebezpieczeństwie.

Rodzice uczniów uczęszczających do szkoły powinni obserwować pociechy

Jak podaje TVP Info, w jednej z warszawskich szkół do momentu odgórnego zamknięcia placówki przez rząd w obliczu koronawirusa, pracowała osoba, u której stwierdzono obecność SARS-Cov-2. Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie wydała oświadczenie, w którym zawarła także ważny apel do rodziców.

- Szanowni Państwo, z przykrością  informuję, że  u jednego z pracowników szkoły stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wszystkie odpowiednie instytucje zostały przeze mnie natychmiast powiadomione. Czekam na ich decyzje i instrukcje dalszego postępowania w tej trudnej sytuacji. W trosce o uczniów, kieruję do Państwa prośbę o zwrócenie szczególnej uwagi na samopoczucie dzieci i obserwowanie ich stanu zdrowia. O wszelkich decyzjach i zaleceniach będę Państwa informowała na bieżąco. Z poważaniem, dyrektor Teresa Konstanciak - możemy przeczytać na stronie internetowej szkoły.

Rodziny wiodą teraz życie pełne niepokoju

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice są ogromnie zaniepokojeni - niektórzy z nich obawiają się, że jeśli w ciągu ostatnich 2 tygodni (nie wiadomo też dokładnie, kiedy pracownik szkoły mógł zostać nosicielem wirusa) ich dziecko rozmawiało z zakażonym, w ciągu najbliższych dni u pociech również mogą pojawić się niepokojące objawy. Jeśli tylko dzieci będą uskarżać się na duszności, kaszel, gorączkę, bóle w klatce piersiowej, będą musiały zostać poddane testom na koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu ws. koronawirusa. Pilne poszukiwania, wielkie niebezpieczeństwo
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Rodzice obawiają się, że jeśli ich dziecko jest zarażone, może zarazić nawet kilkadziesiąt innych osób - krewnych, znajomych krewnych, ci inne osoby, ludzi w sklepie, w miejscach pracy. Dlatego tak ważna w tym momencie jest higiena i unikanie dużych skupisk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają
  4. Które sklepy będą zamknięte do odwołania? Wszystko jest już jasne, Ministerstwo Zdrowia publikuje pełną listę
  5. Pilne oświadczenie banku w Polsce ws. koronawirusa. Robi się gorąco
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News