Afera w Centrum Zdrowia Dziecka. Poszkodowanych 300 rodziców

Afera w Centrum Zdrowia Dziecka. Poszkodowanych 300 rodziców Źródło: wikipedia.org Cezary Piwowarski

Rodzice dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie są oburzeni. Wybuchła afera, która może przynieść porażające skutki. Poszkodowanych jest aż 300 osób.

Rodzice z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie postanowili nagłośnić oburzającą dla nich sprawę. Nie mogą uwierzyć, że personel szpitala mógł zachować się w taki sposób. 

Afera w Centrum Zdrowia Dziecka. Rodzice są oburzeni 

Do redakcji "Faktu" zgłosiła się matka dziecka przebywającego w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Ostatnie zdarzenia rozgoryczyły jednak nie tylko ją, ale wszystkich rodziców przebywających w placówce ze swoimi pociechami. Okazuje się, że ze względu na panujące w szpitalu zasady wynikające z pandemii koronawirusa, nie mogli oni opuścić placówki, by zagłosować w wyborach, a personel szpitala odmówił umożliwienia głosowania na terenie szpitala. 

- Chciałam poinformować o bulwersującej, a wręcz skandalicznej sytuacji, która ma miejsce w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - pisze kobieta, która zgłosiła się do redakcji "Faktu" 12 lipca. 

Pani Kinga informuje w swojej wiadomości, że 300 rodziców nie może zagłosować w placówce, ani jej opuścić, by wybrać swojego kandydata w najbliższym lokalu wyborczym. Opiekunowie są tym faktem rozgoryczeni. 

- Nawet mi nie przeszło przez myśl, że moje konstytucyjne prawo zostanie pogwałcone. Jak wobec tego wyglądają wszelkie ogólnopolskie akcje mobilizująco-zachęcające, kiedy w tak ogromnym szpitalu nie ma możliwości, aby chętni oddali swój głos? - zastanawia się w wiadomości nadesłanej do "Faktu" pani Kinga. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z ustaleń "Faktu" wynika, że osoby przebywające obecnie w CZD, które nie oddały dziś swojego głosu, nie będą już mogły tego zrobić. 

- Można jedynie zgłosić po ogłoszeniu wyników wyborów protest wyborczy - podaje dla tygodnika Krajowe Biuro Wyborcze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jarosław Kaczyński już zagłosował. Gdy chciał wrzucić kartę do urny, podszedł do niego mężczyzna

2. Kamil Durczok podzielił się szczerym wyznaniem. Dotyczy stanu jego zdrowia

- Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zarząd szpitala nie rekomendował utworzenia okręgowej komisji wyborczej, w związku z czym osoby przebywające tam nie mogą zagłosować. Niestety, nie jest to uregulowane w kodeksie wyborczym, w tym roku mamy do czynienia z nadzwyczajnymi okolicznościami. Mając zaplanowaną wizytę w CZD, zawsze można było się zdecydować na głosowanie korespondencyjne - informuje dla "Faktu" Delegatura w Warszawie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Porażające wiadomości obiegły media. Erling Haaland wyrzucony z klubu, decyzja była oczywista (WIDEO)
  2. Wow, co za stylizacja. Magda Gessler zachwyciła w lokalu wyborczym, uwagę zwraca 1 szczegół
  3. Ministerstwo już potwierdziło. Od września ogromne zmiany w sklepach, Polacy mocno się zdziwią
  4. 92% gospodyń popełnia niewybaczalny błąd przy smażeniu kotletów. Wystarczy pamiętać o 1 rzeczy, a panierka nigdy nie odpadnie
  5. Członek komisji przeprosił wszystkich Polaków. Niestety, miało być zupełnie inaczej
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News