Koszmar rodziców pierwszoklasisty. Zrobiło im się słabo, jak zobaczyli paragon za podręczniki, a to dopiero początek wydatków

Koszmar rodziców pierwszoklasisty. Zrobiło im się słabo, jak zobaczyli paragon za podręczniki, a to dopiero początek wydatków Źródło: facebook.com/Dorota Zawadzka

Rodzice pierwszoklasistów są zszokowani sytuacją w polskich szkołach. Wygląda na to, że na podręczniki dla swoich dzieci muszą wydać fortunę. Jak wiadomo czekają ich jeszcze kolejne wydatki, bo poza książkami uczniowie potrzebują również innych przyborów naukowych.

Rodzice pierwszoklasistów jak co roku przeżywają na początku września trudny czas związany z ogromnymi wydatkami na podręczniki i przybory szkolne swoich pociech. W tym roku sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Paragon, który otrzymali po dokonanych zakupach sprawił, że zrobiło im się słabo. 

Rodzice przerażeni sytuacją w szkole

Rodzice dzieci, które w tym roku zaczynają naukę w liceum są przerażeni. W związku z nieudaną reformą edukacji, a co za tym idzie, na skutek kumulacji roczników, uczniowie mieli bowiem utrudniony dostęp do wymarzonych szkół. Wygląda na to, że to dopiero początek problemów polskiej oświaty.

Reforma poza tym, że spowodowała całkowitą dezorganizację i zamieszanie, wprowadziła również nową podstawę programową. Stare podręczniki przestały więc być aktualne, a rodzice musieli przygotować się na dodatkowe wydatki, by zakupić swoim dzieciom zupełnie nowe egzemplarze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Szokująca suma 

Jedną z mam pierwszoklasisty jest Dorota Zawadzka znana z programu "Super Niania". Celebrytka również przeżywa koszmar finansowy związany z wrześniowymi szkolnymi wydatkami i postanowiła podzielić się zdjęciem paragonu, który otrzymała po kupieniu swojemu dziecku niezbędnych podręczników do liceum.

Rodzice muszą wyłożyć na początku roku szkolnego kwotę około 1000 zł, która pokryje koszt samych podręczników. Jak wiadomo, uczniowie potrzebują również wielu innych akcesoriów w szkole. Niezbędne są przecież zeszyty, przybory do pisania czy chociażby sportowe buty na zajęcia z wychowania fizycznego. 

Te ogromne tegoroczne wydatki ściśle związane są z reformą edukacji. Skoro jest nowa podstawa programowa, to trzeba było napisać nowe podręczniki. Uczniowie pierwszych klas nie mogli więc kupić używanych książek od starszego rocznika, bo różniłyby się one w treści i nie odpowiadały aktualnym wymaganiom szkolnictwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

Wielu rodzicom i nauczycielom te kwoty wydają się absurdalne. W końcu jest to jedynie generowanie niepotrzebnych kosztów. Duża część społeczeństwa sądzi, że system dzielenia się podręcznikami z młodszymi rocznikami oraz korzystanie z używanych egzemplarzy był dużo rozsądniejszy. 

Źródło: Facebook/Dorota Zawadzka 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: Facebook

 

Następny artykuł