Szczególnie rodzice muszą o tym wiedzieć. Na basenie każdy z łatwością może zarazić się paskudną, nieuleczalną chorobą

Szczególnie rodzice muszą o tym wiedzieć. Na basenie każdy z łatwością może zarazić się paskudną, nieuleczalną chorobą Źródło: .

Rodzice powinni uważać na swoje dzieci na basenie. Naukowcy opublikowali badania, które zmienią wasze spojrzenie na kąpieliska. Z łatwością można zarazić się tam paskudną, nieuleczalną chorobą. Lepiej zachować ostrożność.

Rodzice w szczególności powinni o tym wiedzieć. Według badań amerykańskich naukowców, publiczne baseny są prawdziwymi siedliskami bakterii. Wśród nich znajduje się jedna, wyjątkowo groźna dla naszego zdrowia, która może wywołać nieuleczalną chorobę.

Niebezpieczne bakterie w basenie

O tym, że baseny publiczne nie są najczystszymi miejscami, nie trzeba nikomu mówić. Nawet jeśli właściciele dwoją się i troją, żeby zapewnić sterylne warunki i umieszczają ogromne dawki chloru w wodzie, to przy tak dużej liczbie osób, które przewijają się przez te placówki, trudno zachować stuprocentową sterylność.

Płyny ustrojowe, takie jak pot, ślina, czy nawet mocz i kał, pływają w basenowej wodzie. Z reguły jest ich na tyle mało, że nie powodują poważnego zagrożenia dla naszego zdrowia, szczególnie że baseny są zaopatrzone w systemy oczyszczania wody. Jednak naukowcy odkryli pewne bakterie, które są odporne na środki stosowane na publicznych kąpieliskach.

Rodzice powinni o tym wiedzieć, zanim puszczą dzieci na basen

Obecność tych bakterii w wodzie to wina tych odwiedzających, którzy nie doleczyli biegunki, ale mimo to przychodzą na basen. Nie chodzi tu o osoby, które nadal męczą się z chorobą, ale tymi, które nie odczekały dwóch tygodni po ustąpieniu objawów. Nawet jeśli czujemy się zdrowo, to musimy dać czas naszemu organizmowi na pozbycie się szkodliwych patogenów. Inaczej możemy niepotrzebnie narazić zdrowie innych osób na basenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Europie stwierdzono epidemię kryptosporydiozy, choroby pasożytniczej, którą można się zarazić, jeśli przypadkiem połkniemy wodę z basenu. Pasożyty powodują nieuleczalną chorobę, która objawia się w postaci wodnistej biegunki i silnego bólu brzucha. Ponadto może powodować osłabienie, utratę apetytu, a nawet wymioty.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Niedobre informacje dotyczące 13. emerytury. Wiadomo, ile stracą emeryci

Nawet powszechny w basenowej wodzie chlor nie potrafi szybko zabić pasożytów kryptosporydiozy. W efekcie bakteria potrafi przeżyć w takiej wodzie nawet 10 dni. Jakby tego było mało, w wodzie może czaić się również bakteria Escherichia coli. Dlatego też rodzice powinni szczególnie uważać na swoje dzieci, kiedy posyłają je na basen.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

Źródło: Lolmania

Następny artykuł