Gdy się urodził, złapali się za głowę. Przez lata cierpiał przez rodziców, straszny powód

Gdy się urodził, złapali się za głowę. Przez lata cierpiał przez rodziców, straszny powód Źródło: Pixabay / Movidagrafica

Rodzice nie pozwalali na operację wierząc, że to dobry znak. Nie wzięli pod uwagę tego, że ich syn może z tego powodu bardzo cierpieć. Chłopiec urodził się bowiem z niezwykłą wadą - lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli podczas porodu.

Rodzice przez lata zabraniali synowi operacji. Wierzyli, że niezwykła anomalia, z którą się urodził, to dobry znak z niebios i przyniesie im szczęście. Lekarze nie mogli uwierzyć w to co widzą. Zwykle takie wady usuwa się w okresie dzieciństwa. Ten chłopak cierpiał jednak przez wiele lat. 

Rodzice nie pozwalali synowi na operację

21-letni Ajun, pochodzący z Lufeng City w południowych Chinach, spędził całe dzieciństwo na unikaniu społecznych interakcji. Zbyt mocno wstydził się swojej nietypowej wady. Chłopak urodził się z dziewięcioma palcami u lewej stopy. Rodzice przez lata zabraniali mu operacji korygującej wadę, bo wierzyli, że jest to dobry znak z niebios. 

- Przestałem nosić sandały w trzeciej klasie podstawówki. Nigdy nie miałem dziewczyny i nie myślałem, że znajdę kogoś, kto będzie chciał być ze mną pomimo wady - powiedział chłopak.

Kiedy przekroczył prób dorosłości, podjął samodzielnie decyzję o operacji. Lekarze nie mogli uwierzyć, że przez tyle lat żył w taki sposób.

- To bardzo rzadkie, spotkać pacjenta z tak poważną deformacją, która nie została usunięta przez 21 lat - skomentował Wu Xiang, lekarz z Shunde Heping Surgical Hospital w Foshan.

Rodzice nie wiedzieli, jak bardzo ich syn cierpi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze nie poszli na łatwiznę. Postanowili nie tylko usunąć nadmiar palców, ale również odbudować naturalny wygląd stopy u 21-latka. Zrekonstruowali mu w całości paluch, dzięki czemu stopa po operacji wygląda zupełnie normalnie. To pomoże mu w odzyskaniu pewności siebie.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Ajun przeszedł operację bez komplikacji i dochodzi do siebie w szpitalu. Lekarze pokazali mu zdjęcia "naprawionej" stopy. Jest bardzo zadowolony z końcowego rezultatu.

- Dla dzieci z deformacjami najlepiej jest, kiedy zostaną wykryte do trzech miesięcy po urodzeniu. Operacja powinna być przeprowadzona zaraz po skończeniu pierwszego roku życia, ale nie później niż do sześciu lat. Właściwie każdy wiek przed rozpoczęciem szkoły jest dobry. To lepsze dla dziecięcego zdrowia psychicznego. Im wcześniej zostanie przeprowadzona operacja, tym szybciej też będzie postępować regeneracja - dodał doktor Wu Xiang.


Dailymail.co.uk / AsiaWire / Shunde Heping Surgical

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda
  3. Wydało się, jaką emeryturę będzie miał Donald Tusk. Śmieszna kwota, Polacy łapią się za głowy
  4. 5 mężczyzn brutalnie zgwałciło bezbronne dziecko. Wyrok sądu jest śmieszny, a uzasadnienie sprawia, że ręce opadają
  5. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

źródło: DailyMail

Następny artykuł