Rodzeństwo zabarykadowało się w mieszkaniu. Chcą wysadzić cały budynek, na miejscu trwa pilna akcja służb

Rodzeństwo zabarykadowało się w mieszkaniu. Chcą wysadzić cały budynek, na miejscu trwa pilna akcja służb Źródło: Flickr/Lukas Plewnia

Rodzeństwo z Wielkopolski w akcie desperacji zabarykadowało swoje mieszkanie i ogłosiło, że wysadzi cały budynek w powietrze. Na miejscu pracują już służby.

Rodzeństwo zamknęło się w mieszkaniu z butlą gazową. Gdy ich najbliższa rodzina próbowała się dostać do środka, zagrozili, że ją wysadzą, puszczając z dymem cały budynek. Policja przygotowuje obławę.

Rodzeństwo zamknęło się w mieszkaniu i nie wpuściło nawet własnej rodziny

Policyjna akcja przeprowadzana jest w Godziszewie, niedaleko Wolsztyna (województwo wielkopolskie). W środę rano 25-latka i jej starszy 27-letni brat zabarykadowali się w mieszkaniu. Siostra zamkniętej dwójki próbowała w środę rano dostać się do ich lokum, ale bezskutecznie.

- Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz, więc kobieta postanowiła poszukać pomocy w miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej, ponieważ jej siostra i brat są właśnie pod stałą opieką tego ośrodka - poinformował aspirant sztabowy Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Kobieta podjęła drugą próbę dostania się na do środka. Tym razem zabrała ze sobą pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Mimo pojawienia się go na miejscu rodzeństwo zdecydowało się nie otworzyć drzwi. Wtedy też zawiadomiono policję.

Zagrozili wysadzeniem budynku, policja zarządziła ewakuacje i wezwała negocjatora

- Na razie nie mamy informacji, czy rodzeństwo z Godziszewa ma w mieszkaniu butlę z gazem. Na tę chwilę nie możemy tych informacji potwierdzić - informowała policja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Istnieje jednak podejrzenia zagrożenia życia - jeśli rodzeństwo faktycznie przechowuje w mieszkaniu butle z gazem i planuje je wysadzić, mogą ucierpieć osoby trzecie. Dlatego zdecydowanie się na przeprowadzenie ewakuacji budynku, w którym na szczęście przebywała tylko jedna osoba. Teren został zabezpieczony przez służby, które czekają na negocjatora. Ze strony zabarykadowanego rodzeństwa padły groźby wysadzenia całego budynku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znana polska aktorka była molestowana przez księdza w konfesjonale. Zdradziła przerażające szczegóły po latach
2. Media poinformowały, co znajdywało się we krwi Piotra Woźniaka-Staraka w momencie jego śmierci. Tragedia

- Mężczyzna z nieznanych nam przyczyn zagroził wysadzeniem budynku w powietrze - poinformowała policja. 

RMF FM dotarło do ustaleń policji, które nie zostały jeszcze potwierdzone. Według najnowszych informacji, 25-latka leczyła się psychiatrycznie. Nie jest to potwierdzone w kwestii starszego brata, wiadomo natomiast, że był pod opieka OPS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz jeszcze TYLKO 5 DNI. Potem stracisz przynajmniej 1500 złotych!
  2. Danuta Holecka powiedziała, co myśli o gwieździe TVN. Dziennikarka nie miała litości
  3. Rozłam w uwielbianym zespole disco-polo. Odszedł popularny wykonawca
  4. Smutne informacje dotyczące żony Zenka Martyniuka. Bolesna prawda ujrzała światło dzienne
  5. Adoptował psa, a kilka dni później dostał list od jego byłego właściciela. Po jego przeczytaniu, nie mógł przestać płakać

Źródło: Interia

Następny artykuł