Rodzeństwo nie żyje
Pixabay.com blickpixel
Monika Majko - 31 Października 2020

Nie żyje młode rodzeństwo, mama walczy w szpitalu. Tragiczne wydarzenia na północy Polski

Rodzeństwo nie żyje, najpierw odeszła 19-letnia Wiktoria, następnie 25-letni Wojtek. Ich mama walczy o życie. Wstrząsające wiadomości obiegły krajowe media.

Rodzeństwo nie żyje, a ich mama przebywa w izolacji. Śmierć 19-letniej Wiktorii i 25-letniego Wojtka wstrząsnęła lokalną społecznością, informacje o rodzinnej tragedii obiegły krajowe media. Mieszkańcy polskiej miejscowości pogrążyli się w głębokiej żałobie.

Rodzeństwo nie żyje, młodzi ludzie przegrali walkę z koronawirusem

Mieszkańcy powiatu bytowskiego są w szoku, nikt nie spodziewał się tak ogromnej tragedii, która dotknie jedną z okolicznych rodzin. Śmierci 19-letniej Wiktorii poinformował portal ibytow.pl, nastolatka zmagała się z zakażeniem koronawirusem. Gdy jej stan się pogorszył, trafiła do szpitala w Kościerzynie. Niestety, lekarze nie zdołali uratować jej życia, zmarła w miniony wtorek.

Decyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuDecyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuCzytaj dalej

Wiktoria była osobom niepełnosprawną i podopieczną Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie. Ubolewanie z powodu jej odejścia wyraził dyrektor placówki Kazimierz Kerlin, to wielki szok dla wszystkich, któzy znali dziewczynę.

- Jesteśmy zszokowani. To była nasza wieloletnia uczennica. W ostatnim czasie była w domu. Nie uczęszczała na zajęcia - mówił w rozmowie z ibytow.pl dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie Kazimierz Kerlin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Młode rodzeństwo z Bytowa odeszło z powodu zakażenia koronawirusem

To jednak nie koniec rodzinnej tragedii. Dzień po odejściu 19-letniej Wiktorii zmarł również jej brat 25-letni Wojtek, który także zmagał się z COVID-19. Tragiczne informacje obiegły krajowe media, trudno uwierzyć w dramat, jaki spotkał rodzinę z Bytowa. Obecnie w izolacji przebywa również ich mama.

- Potwierdzam, że rodzeństwo, które zmarło w szpitalu w Kościerzynie, miało koronawirusa oraz choroby współistniejące. Zmarła dziewczyna uczęszczała do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie, jednak od kilkunastu dni przebywała w izolacji, dlatego placówka działa bez zakłóceń - przekazał Leszek Waszkiewicz, starosta bytowski, w rozmowie z "Faktem".

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Mało kto wiedział, wprowadzono jeszcze jeden zakaz. Widnieje w rozporządzeniu

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

Śmierć rodzeństwa zszokowała okolicznych mieszkańców. Odejściem 25-latka wstrząśnięci są szczególnie pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, w którym mężczyzna kiedyś pracował. Wspominają 25-latka w bardzo ciepłych słowach.

- Wojtek był zdrowym, silnym, pełnym pozytywnej energii mężczyzną. Codziennie jeździł rowerem lub pokonywał na pieszo wiele kilometrów. Pomagał innym. Zawsze uśmiechnięty. Pięknie śpiewał. Był asystentem osób niepełnosprawnych. Ukończył ogólniak w Bytowie. Był rok w seminarium w Pelplinie. Uwielbiał podróże. Był zakochany w modlitwie. Uwielbiał czytać książki - mówi przyjaciółka 25-latka z pracy.

- Odszedł do Pana nasz Wojtek. Miał tylko 25 lat... wczoraj zmarła jego młodsza siostra. Prosimy o modlitwę za ich dusze, by Jezus ich przyjął do Nieba. Składamy najszczersze wyrazy współczucia na ręce rodziny i najbliższych! Pierwszy anioł będzie już śpiewał Bogu chwałę na wyżynach niebieskich. Strasznie nam przykro... Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie - napisali z kolei przedstawiciele zespołu "Anioły Nadziei i Przyjaciele", którego członkiem był 25-latek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje
  2. Córka Adama Małysza przeraziła tysiące Polaków. Przerażające zdjęcia, wszystko specjalnie na dzisiejszą noc (FOTO)
  3. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  4. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  5. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  6. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  7. Nic tak nie wzmacnia odporności jak surówka na bazie kiszonej kapusty i ogórków. 2 dodatkowe składniki i sos zapewniają jej wyjątkowy smak
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: GP24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News