Ten sondaż rozsadzi obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej!

Ten sondaż rozsadzi obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej! Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Na 10 kwietnia 2018 roku przypada ósma już rocznica smoleńska. Będzie ona obchodzona ze szczególnymi honorami, gdyż mija właśnie 96 miesięcy od tragedii, a właśnie tyle osób zginęło na pokładzie prezydenckiego samolotu. Wyniki tego sondażu mogą jednak całkowicie odmienić oblicze ceremonii.

Chociaż od katastrofy smoleńskiej minęło już 8 lat, wciąż nie ustalono jej ostatecznej przyczyny. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości niezmiennie twierdzą bowiem, iż nie doszło do wypadku, a do zamachu. Co na to Polacy?

Rocznica smoleńska - badanie opinii publicznej zaskakuje?

Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie SE.pl i Super Expressu specjalny sondaż na tę okazję. Zadano w nim pytanie: "Czy wierzysz, że w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku doszło do zamachu?". Twierdząco na powyższe pytanie odpowiedziało 20 procent ankietowanych. W teorię dotyczącą zamachu nie wierzy za to 57 procent pytanych. Aż 23 procent uznało za to, że nie wie, jaka jest prawda na temat katastrofy.

Co na to partia rządząca?

Wyniki okazały się więc naprawdę miażdżące dla polityków PiS. Nie zamierzają jednak ustąpić, a swój głos w sprawie katastrofy po raz kolejny zabrała właśnie w wywiadzie dla "Sieci" Marta Kaczyńska. - Dziś wszyscy jeszcze lepiej wiemy, jak bardzo skomplikowane jest wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej. Przesuwamy się do przodu, ale do poznania całej prawdy wciąż sporo brakuje. Pewnie i za kolejny rok jeszcze jej nie poznamy - stwierdziła córka tragicznie zmarłego prezydenta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polska polityk ciężko chora. Jest z nią źle, musi się wycofać
  2. PiS poniżył rodziny smoleńskie! Będzie bojkot rocznicy
  3. To już koniec imperium Rydzyka? Nawet PiS mu nie pomoże
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News