Robot-adwokat miażdży konkurencję. Wygrał 160 tys. spraw

Robot-adwokat miażdży konkurencję. Wygrał 160 tys. spraw Źródło: źródło: pixabay.com

Specjalny robot-adwokat zdołał wygrać 160 tys. spraw z złożonych 250 tys., które dotyczyły mandatów o złe parkowanie. Robota o wdzięcznej nazwie DoNotPay stworzył mieszkający w Londynie 19-latek, który otrzymał ponad 30 mandatów i chciał skutecznie bronić się przed karaniem.

Dzieło Londyńczyka szybko zostało udostępnione innym kierowcom. Ci chętnie i często korzystając z robota zgłosili za jego pomocą 250 tys. zaskarżeń mandatów. Z usług elektronicznego adwokata najczęściej korzystają mieszkańcy Londynu i Nowego Jorku.

Za pośrednictwem DoNotPay udało się wygrać 160 tys. spraw. Tym samym kierowcy zawdzięczają robotowi zaoszczędzenie ponad 4 mln dolarów, które wydaliby na mandaty.

Co ciekawe, konstrukcja i obsługa robota nie są wcale skomplikowane. Każdy, kto z niego korzysta, najpierw otrzymuje kilka pytań, a potem zostaje przeprowadzony przez proces składania apelacji.

Działanie robota DoNotPay opiera się na tym, że ten w umiejętny sposób wykorzystuje luki w prawie i poniekąd omija niektóre przepisy. Z usług pierwszego na świecie robota-adwokata można skorzystać tutaj.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: antyweb.pl, donotpay.co.uk pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News