Jak donosi Le Parisien, dwie dziennikarki TF1 postanowiły zrobić reportaż o Romach, próbując uwrażliwić według nich rasistowsko nastawione do Romów społeczeństwo na trudne warunki w jakich się znajdują. Kobiety zostały przez nich pobite i okradzione. 

Kobiety przejęły się trudnymi warunkami i trybem życia Romów w Ile-de-France, więc postanowiły spotkać się z dwoma reprezentantami tej społeczności, która według obu pań jest ofiarą rasizmu.

Dziennikarki umówiły się z Romami na dworcu w Lyonie, aby zrobić reportaż. Niestety, gdy tylko kobiety pojechały z gośćmi na peryferie okazało się, że Romowie wcale nie są zainteresowani udziałem w reportażu i pomocą dziennikarek.

Po wyjściu z pociągu w miejscowości Vineux-sur-Seine Romowie pobili kobiety pięściami i ukradli im sprzęt oraz komórki. Złodzieje uciekli, a z lekkimi obrażeniami kobiety poszły zgłosić sprawę.

źródło: http://www.ojim.fr/

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.