Robert Winnicki ujeżdżał i pomalował zabytkowy posąg. Jest oficjalny protest

Lider Ruchu Narodowego na Ślęży ujeżdżał posąg, będący świadectwem naszej starożytności wymachując przy tym flagą Polski. Ponadto, Winnicki podpisał go inicjałami Młodzieży Wszechpolskiej. 

Część działaczy Ruchu Narodowego nie kryje oburzenia. Oficjalny protest w sprawie wydało Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot". "Wyrażamy głębokie oburzenie z powodu skandalicznego zachowania Roberta Winnickiego na Ślęży. Swoim zachowaniem pokazał, że nie tylko nie ma szacunku wobec przedchrześcijańskich tradycji, ale najwyraźniej nie przeszkadza mu niszczenie zabytków. Pomijając już kwestię kultowości rzeźb ze Ślęży, Winnicki dopuścił się aktu wandalizmu wobec nielicznych świadectw naszej starożytności" oświadczył Zarząd Główny organizacji. Jak twierdzą działacze stowarzyszenia, człowiek, który uważa się za nacjonalistą nie może zachowywać się w ten sposób. Według nich, narodowcy powinni przede wszystkim szanować i aktywnie chronić dziedzictwo kulturowe.

" "Po pierwsze zdjęcie nie jest aktualne, pochodzi sprzed kilku lat. Po drugie zostało celowo wydobyte i użyte przez ludzi zajmujących się
"zawodowo" zwalczaniem RN. Po trzecie - nie byłem autorem napisów na rzeźbie, nie pochwalam tego. Po czwarte - u
ważam, że siadanie na tej rzeźbie nie było właściwe ani odpowiedzialne. Podkreślam, ze nie miało w sobie żadnej ukrytej intencji, będąc wyrazem niefrasobliwej, wycieczkowej beztroski. Po piąte - jeśli ktoś uznaje to zachowanie za niestosowne proszę by przyjął moje zapewnienie, że jest mi z tego powodu przykro." - tłumaczy Robert Winnicki. 

źródło i fot. prawy.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News