robert lewandowski
fot. Instagram
Wiadomości Pikio - 17 Lipca 2018

Lewandowski nie wytrzymał! Ujawnia kulisy reprezentacji

Robert Lewandowski po odpadnięciu Polski z Mistrzostw Świata starał się nie zdradzać mediom zbyt wiele. Choć oczywiście nie mógł uniknąć konferencji prasowych, to tak naprawdę dopiero teraz, po głębszym przemyśleniu, postanowił udzielić szczerej wypowiedzi. Ujawnił kulisy reprezentacji, jakich nikt z nas do tej pory nie znał.

Robert Lewandowski opowiedział o meczu z Senegalem, który był dla polskiej drużyny początkiem końca. Okazuje się, że winą za przegraną obarcza w dużej mierze byłego trenera, Adama Nawałkę. Selekcjoner w relacji Lewandowskiego podjął wiele nieprzemyślanych decyzji, które tylko zaszkodziły piłkarzom. - Wracam myślami do meczu z Senegalem. Traktuję go jako jeden wielki absurd. Jak mogliśmy sobie dać wbić takie bramki?! - burzył się Lewandowski.

Robert Lewandowski krytykuje Nawałkę! Zmienił taktykę, Polacy nie mogli się odnaleźć

Lewy, choć starał się być delikatny, bez oporów skrytykował selekcjonera Adama Nawałkę. - Może to nam pomieszało szyki i zaczęliśmy się gubić? Teoretycznie nie powinno tak być, bo gramy w piłkę i to nie mógł być główny powód, ale może był jednym z wielu czynników. Nie oszukujmy się, w ostatnich latach graliśmy w jednym systemie i potrafiliśmy w nim funkcjonować. Przed meczem z Japonią już wiedzieliśmy, że gra trójką to nie jest nasze DNA, choć zawodowy piłkarz powinien być zawsze gotowy na zmianę. Jeśli cokolwiek podpowiadałem trenerowi, to sugerowałem przed tym ostatnim meczem powrót do gry czwórką w obronie - opowiadał dziennikarzom Lewandowski.

Tajemnicza rozmowa w szatni - drużyna była przeciwko Lewandowskiemu?

Kapitan polskiej reprezentacji wspomina również, że po meczu z Kolumbią jego stosunki z drużyną były bardzo napięte. Wszystkiemu winne były media przypisujące Lewemu słowa, których tak naprawdę nie wypowiedział. Koledzy czuli się zranieni, podczas gdy Lewandowski był osamotniony. Taka atmosfera z pewnością przyczyniła się do ostatecznej porażki na Mistrzostwach Świata, nawet mimo prób Roberta, aby sytuację załagodzić. - Po powrocie do hotelu widziałem, że coś się dzieje, dlatego od razu załatwiłem sprawę. "Panowie, niektórzy próbują tworzyć swoje teorie i włożyć mi w usta coś, czego nie miałem na myśli. Są teraz duże emocje i będą różne interpretacje. Nie dajcie się. Słyszeliście, co w ogóle powiedziałem?" - relacjonował gazetom Robert Lewandowski.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmarna wiadomość. Nie żyje uwielbiany polski aktor
  2. Chwila grozy w TVP na żywo! Dziennikarza porwał wrzeszczący tłum
  3. Myślisz, że twój pies cię kocha? Możesz się mylić
ZAMIANApolskajaponia4Memy po meczu Polska-Japonia. Żegnamy się z mundialemCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
polskajaponia4Memy po meczu Polska-Japonia. Żegnamy się z mundialemCzytaj dalej
Oto najgorętsze dziewczyny Mundialu 2018! [ZDJĘCIA]Oto najgorętsze dziewczyny Mundialu 2018! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Oto najgorętsze dziewczyny Mundialu 2018! [ZDJĘCIA]Oto najgorętsze dziewczyny Mundialu 2018! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej