Lewandowski się nie zawahał. Walka o życie 14-letniego piłkarza

Lewandowski się nie zawahał. Walka o życie 14-letniego piłkarza

Robert Lewandowski znów wsparł potrzebującego. W emocjonującym filmiku, opublikowanym w social mediach, kapitan reprezentacji Polski pokazał, jak ważna jest solidarność i gra fair play. Czy chory Mateusz Jacak będzie miał szansę zobaczyć wzruszającą wypowiedź Lewego?

Robert Lewandowski nie zawahał się, gdy w grę wchodziła próba wsparcia umierającego chłopca. Jakiś czas temu Znicz Pruszków zaproponował zdolnemu 14-latkowi treningi na kultowym boisku. We wtorek, gdy Mateusz Jacak opuszczał dom, zemdlał. Nic nie zapowiadało tak brutalnej diagnozy.

Robert Lewandowski wspiera młodego piłkarza. Czy Mateusz Jacak ma szansę na powrót do zdrowia?

Rodzice nastoletniego piłkarza natychmiast zawieźli go do szpitala. W placówce w Otwocku lekarze zignorowali objawy, tłumacząc stan młodego pacjenta zażyciem dopalaczy. Powodem utraty przytomności był jednak... rozległy udar mózgu. Chłopca przewieziono do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam lekarze stwierdzili, że nie została mu udzielona dostateczna pomoc, przez co stan uległ zdecydowanemu pogorszeniu. Podczas pierwszej wizyty w szpitalu, Mateusz powinien zostać poddany trepanacji czaszki. Teraz początkujący piłkarz znajduje się w śpiączce, a jego stan jest krytyczny. O przyszłości i ewentualnym leczeniu będą decydowały najbliższe godziny. Rodzice są zrozpaczeni. Na swoich profilach w social mediach opublikowali przebieg historii i spotkanie z lekarzami w Otwocku. Mimo walki o życie syna, lekarze są bardzo ostrożni w ocenie przyszłego stanu zdrowia Mateusza. Na reakcję Lewego nie trzeba było długo czekać. To właśnie w klubie Znicz Pruszków Robert Lewandowski stawiał pierwsze kroki na murawie. Gdy usłyszał o tragicznej historii Mateusza, postanowił nagrać filmik, w którym nawołuje chłopca do walki i dodaje słowa otuchy. Rodzina jest wdzięczna Lewemu za ten gest solidarności. To nie pierwszy raz, gdy najpopularniejszy polski piłkarz bierze udział w akcjach wspierających potrzebujących. Zarówno Robert Lewandowski, jak i jego żona Anna, często angażują się w organizację środków na pomoc w chorobie lub operacjach potrzebujących dzieci. Fani Lewego wiedzą, że zawsze mogą na niego liczyć. Nie wiadomo jednak, jak potoczą się losy Mateusza Jacaka. Pozostaje mieć nadzieję, że chłopiec już niedługo obejrzy video, które przygotował dla niego starszy kolega z klubu.  1. Nie żyje słynna Polka, była wzorem dla milionów. Przegrała z chorobą
  2. Ciężka choroba Tadeusza Drozdy. Lekarze nie wiedzieli, co mu jest
  3. Anna Lewandowska pod ostrym ostrzałem! Fani podzieleni jak nigdy
Następny artykuł