Walka z czasem i śmiertelną chorobą. Robert Lewandowski pierwszy raz poprosił o pomoc

Walka z czasem i śmiertelną chorobą. Robert Lewandowski pierwszy raz poprosił o pomoc Źródło: .

Robert Lewandowski postanowił pierwszy raz zwrócić się do swoich fanów o pomoc. Trwa dramatyczna walka ze śmiertelną chorobą, a czas ma tutaj niewyobrażalne znaczenie. Liczy się każdy dzień.

Robert Lewandowski, choć regularnie angażuje się w różne akcje charytatywne, raczej niewiele mówi o tym w mediach społecznościowych, a tym bardziej, mimo iż sam wspiera potrzebujących, nie zdarza się, by on sam prosił o pomoc. Tym razem jednak sytuacja jest na tyle poważna, że sportowiec nie był w stanie siedzieć z założonymi rękami. Trwa walka z czasem i śmiertelną chorobą. Pomóc może każdy. 

Robert Lewandowski pierwszy raz poprosił fanów o pomoc 

Robert i Ania Lewandowscy osobiście zaangażowali się w pomoc małemu Patrykowi Radwańskiemu - chłopiec zmaga się ze śmiertelną chorobą, a dokładniej rdzeniowym zanikiem mięśni. Choć malec urodził się zdrowy, bowiem otrzymał nawet 10/10 punktów, już trzy tygodnie po porodzie pojawiła się u niego żółtaczka, a później kolejny problemy zdrowotne, które niestety przyczyniły się do możliwie najgorszej diagnozy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jedno z popularniejszych na całym świecie, szczególnie w dziedzinie sportu małżeństw, czyli chluba naszego kraju - Lewandowscy - postanowili wykorzystać swoją siłę przebicia i porażającą rzeszę fanów, by wesprzeć Patryka w walce z chorobą. Pomóc może tylko długotrwałe i niestety bardzo kosztowne leczenie, na które nie stać jego rodziców. Na stronie Siepomaga.pl utworzono zbiórkę, gdzie do zebrania jest aż 9 milionów złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
2. Dramat Dawida Kubackiego. Pilne oświadczenie Małysza do fanów i mediów, było naprawdę źle

Dzięki nagłośnieniu losu chłopca przez Lewandowskich, udało się już zebrać blisko 8 milionów, jednak pozostała do zgromadzenia kwota, choć teraz może wydawać się niewielką, wciąż jest porażającą sumą, które zgromadzenie zajmuje sporo czasu, a Patryk tego czasu nie ma zbyt wiele. Chłopiec ma obecnie 10 miesięcy, a wymagany lek, by zdążył pomóc, należy podać przed 2 rokiem życia, bo w innym przypadku, malca nie uda się już uratować. Poniżej zamieszczamy również link do zbiórki.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Na pierwszy rzut oka nie zobaczysz jak nierówną walkę toczy ten drobny maluszek. W oczach Patryczka nie dojrzysz SMA, czyli rdzeniowego zaniku mięśni. Nikt nie powinien doświadczać takiego cierpienia, a już na pewno nie tak bezbronne dzieci. Okrutna a zarazem kojąca jest wiadomość o leku, będącym jedyną szansą na wyleczenie Patryczka. To niebotycznie drogi lek (9 mln), na który zbieramy fundusze. Tych z Was, którzy chcieliby dziś dołączyć do wsparcia zapraszam do Sztuk Walki @babybyann , gdzie przeczytacie rozmowę z niezwykle silną Mamą Patrysia - Moniką Radwańską. Pomagajmy🙏 Link do rozmowy: ➡️ http://bit.ly/2tV1lka Link do zbiórki: ➡️ http://bit.ly/2tXEMeE

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)

https://www.siepomaga.pl/patrys

 Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  2. Organizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibice
  3. Niestety, umarła córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować
  4. Właściciele używanych aut przecierają oczy ze zdumienia. Właśnie weszło w życie nowe prawo, mało kto o nim wiedział
  5. Zauważyła na szyi córki ciemne kręgi i myślała, że to brud. Prawda okazała się druzgocząca, teraz ostrzega innych rodziców

Źródło: instagram

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News