Poważny wypadek Kubicy. Pojazd totalnie rozbity, fatalne informacje

Poważny wypadek Kubicy. Pojazd totalnie rozbity, fatalne informacje Źródło: fot. pikio.pl

Robert Kubica po raz kolejny wstrząsnął fanami z całej Polski. Podczas wyścigu w kwalifikacjach do Grand Prix Azerbejdżanu doszło do tragicznego wypadku. Na miejsce udały się natychmiast służby medyczne, które zajęły się Robertem Kubicą. Z jego pojazdu nic nie zostało. Jest doszczętnie zniszczony.

Robert Kubica po raz kolejny skierował na siebie oczy całego świata. Wszyscy pamiętają rok 2011, kiedy to sportowiec, przed którym kariera stała otworem, nagle rozbił swój bolid, co na dobre wykluczyło go z wyścigów w F1.

Po latach powrócił jednak, aby znowu cieszyć oczy kibiców. Czy na długo? Właśnie wszystkie media obiegła informacja o wypadku jego bolidu, który został niemal całkowicie skasowany.

Robert Kubica przed GP Azerbejdżanu całkowicie skasował swój bolid

Robert Kubica miał przed sobą ostatnie okrążenie. Już za kilka minut miał zjeżdżać do boksu. Wtem zahaczył fragmentem lewej części swojego bolidu o bandę, co spowodowało straszną kolizję. Sportowiec uderzył w znajdującą się przed nim drugą bandę. Był to początek tragedii. Przerażeni kibice nagle zamarli. Wszystkie obiektywy transmitujące wyścig skierowały się na bolid Kubicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do jego samochodu natychmiast przyjechały wozy strażackie, a także medycy, którzy rozpoczęli akcję ratunkową. Na szczęście Robert nieoczekiwanie o własnych siłach wysiadł z bolidu. Zarówno komentatorzy sportowi, jak i wszyscy zgromadzeni na torze odetchnęli z ulgą. Jak donosi Onet wypadek spowodowany był przez błąd Kubicy.

- Przepraszam chłopaki, wszystko w porządku - powiedział Robert Kubica, kończąc kwalifikacje.

Rajdowiec swoje kwalifikacje do GP Azerbejdżanu zakończył na ostatnim miejscu. Tuż przed kolizją miał 18-sty czas, co i tak, według komentatorów, było bardzo dobrym wynikiem.

Do kolizji doszło tuż po Q1. Chwilę po wypadku pozostałości po bolidzie utrudniały przejazd kierowcom, więc musiały być uporządkowane. Kiedy pojazdy w końcu ruszyły po krótkiej przerwie zaledwie 15 minut po wypadku Roberta Kubicy kolejny monakijski kierowca Leclerc również uderzył w tę samą bandę, z którą wcześniej spotkał się pojazd polskiego sportowca.

Nie wiadomo czy w związku z kolizją Kubica pojawi się w kolejnym wyścigu, który ma odbyć się już w niedzielę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  2. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  3. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie
  4. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  5. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  6. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę

 

Źródło: Sport (Interia)

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News