Jest oficjalne oświadczenie ws. wypadku Kubicy. Zapadła ważna decyzja

Jest oficjalne oświadczenie ws. wypadku Kubicy. Zapadła ważna decyzja Źródło: Screenshot z Youtube / ELEVEN SPORTS PL

Robert Kubica wstrząsnął dzisiaj wszystkimi Polakami. Rajdowiec, który do F1 powrócił po długiej przerwie, uczestniczył dzisiaj w poważnym wypadku, który na szczęście skończył się jedynie otarciami. Właśnie pojawiła się decyzja odnośnie kolejnych wyścigów, w których wziąć miał udział Kubica.

Robert Kubica najprawdopodobniej wystąpi podczas Grand Prix Azerbejdżanu. Przynajmniej tak twierdzi zespół Williamsa, który oficjalnie ogłosił, że zabiera się za naprawę pojazdu Kubicy, którym ten niefortunnie zderzył się dzisiaj z bandą. Kraksa była naprawdę przerażająca. Po niej z bolidu nie zostało praktycznie nic. Okazuje się jednak, że uszkodzenia tylko pozornie zdawały się być aż tak poważne. W rzeczywistości bolid da się uratować. Wyzwaniu podejmie się niezawodny zespół Grove, który współpracuje z Williamsem.

Robert Kubica już niedługo wróci na tor

Wypadek Roberta Kubicy był naprawdę przerażającym widowiskiem. Kamery, które natychmiast skierowały się w stronę sportowca, przedstawiały nadzwyczaj okrutne obrazy. Na szczęście Robert Kubica tuż po kraksie o własnych siłach jednym susem wyskoczył z bolidu - przepraszając jednocześnie kibiców, a także swój zespół za to, że nie udało mu się osiągnąć celu, którym zdecydowanie nie było zajęcie ostatniego miejsca.

Bolid został przez strażaków ugaszony, a następnie na lawecie zawieziono go do boksu - już wtedy widać było, że pojazd jest w fatalnym stanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Na szczęście zespół mechaników Grove nie boi się takich wyzwań. Właśnie zaplanowano prace, które najprawdopodobniej trwać będą dzień i noc, aby ostatecznie doprowadzić pojazd do używalności.

 - Obecnie pracujemy nad naprawą przedniego zawieszenia w samochodzie Roberta. Po wypadku musimy wymienić boki pojazdu, hamulce oraz kolumnę kierownicy. Jednak mamy odpowiednie części zamienne - czytamy oficjalny komunikat Williamsa.

W tej sytuacji udział Roberta Kubicy w Grand Prix Azerbejdżanu nie wydaje się być zagrożony. Miejmy nadzieję, że w kolejnych wyścigach rajdowcowi uda się uplasować na lepszym miejscu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  2. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  3. Wizje Jackowskiego na 2019 rok porażają. Tragiczne informacje dla milionów Polaków
  4. Bank PKO BP nie stara się tego nagłaśniać. Klientom należą się rekompensaty
  5. Partner Przybylskiej po latach opowiedział o traumie po jej śmierci. Koszmar rodziny i dzieci trwa
  6. Mąż Beaty Szydło jest nauczycielem. Wydało się, co robił w czasie strajku, wielu się to nie spodoba
  7. Siostra Kory po latach przerwała milczenie. Okrucieństwo, które nie mieści się w głowie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News