Robert Kubica gotów do startu!

Robert Kubica gotów do startu! Źródło:

Robert Kubica powraca do F1! Polak potwierdził, że czuje się już gotowy, aby usiąść za kierownicą bolidu.

Robert Kubica jest pierwszym w historii Polakiem, który wystartował w wyścigach Formuły 1. Wśród wielu tytułów i nagród, które zdobył, warto wyróżnić wygraną w Mistrzostwach Świata klasy WRC 2 i tytuł Najlepszego Sportowca Polski w 2008 roku. Po wypadku w 2011 roku kariera sportowca stanęła pod znakiem zapytania. Chyba większość Polaków nie może się doczekać, aż ponownie ujrzy Roberta Kubicę za kierownicą bolidu Formuły 1. Teraz pewne jest, że Kubica wróci na tor. Sportowiec oficjalnie potwierdził, że jest już gotowy do startu w wyścigach.

Robert Kubica gotowy do startu wyścigach F1

- Czuję się na to gotowy, bo w innym przypadku nie podpisywałbym na ten rok kontraktu z Williamsem. Ewentualny start leży w moich obowiązkach, muszę być stale na to przygotowany w sytuacji, gdyby coś się wydarzyło. Wtedy zajmuję miejsce podstawowego kierowcy - potwierdził kierowca testowy i rezerwowy teamu Williams Robert Kubica w wywiadzie dla portalu motoryzacyjnego autosport.com. Jak wiadomo z nieoficjalnych doniesień, Kanadyjczyk Lance Stroll, którego ojciec został właścicielem teamu Force India, zastanawia się nad odejściem z Williamsa. Jeśli do tego dojdzie, w kolejnych rundach Mistrzostw Świata Kubica może zasiąść za kierownicą bolidu brytyjskiej ekipy. - Oczywiście nie jest łatwo w środku sezonu ścigać się z czołowymi kierowcami. Miałem parę okazji, żeby jeździć tym samochodem, ale nadal brak mi doświadczenia. Muszę jednak podjąć się tego zadania, gdy będzie taka potrzeba - dodał. Sportowiec z dystansem traktuje wszystkie sensacyjne doniesienia na temat jego powrotu na tor. Na razie ciężko pracuje i ze spokojem czeka na to co przyniesie przyszłość. - Myślę, że kiedy zespół proponował mi rolę zawodnika testowego i rezerwowego, to nie miał wątpliwości, że sobie poradzę. Jest mnóstwo spekulacji, sporo się dzieje, ale ja nadal wykonuję swoją pracę. Spokojnie czekam na to, co przyniesie przyszłość - powiedział.

Kiedy Robert Kubica wróci do wyścigów?

Według doniesień mediów motoryzacyjnych jest za mało czasu, aby Polak wystartował w Grand Prix Włoch za tydzień. Natomiast prawdopodobny jest jego start w Grand Prinx Singapuru w połowie września. Zobacz także:
  1. Nie do wiary! Słynna para polskiego sportu rozstała się
  2. TVP w panice przerwało wywiad?! Sportowiec się tłumaczy
  3. Konferencja prasowa: Minister Sportu o przyszłości Adama Nawałki
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News