Robert Kubica zakończył współpracę z Williams. Prawdopodobnie pożegna się też z Formułą 1

Robert Kubica zakończył współpracę z Williams. Prawdopodobnie pożegna się też z Formułą 1 Źródło: Instagram/Robert Kubica

Robert Kubica ogłosił, że już wkrótce zakończy współpracę z Williamsem. Najprawdopodobniej będzie to też koniec jego kariery w Formule 1. Informacje na ten temat, sportowiec przekazał podczas oficjalnej konferencji prasowej przed GP Singapuru.

Robert Kubica powrócił do ścigania się na torach F1 po ośmiu latach przerwy. Większość światowych mediów była zachwycona faktem, że Polak powraca do formuły 1. Niestety sportowiec po hucznym powrocie nie odnosił sukcesów. Teraz podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Williamsem, co prawdopodobnie będzie skutkowało również zakończeniem kariery. 

Robert Kubica żegna się z formułą

Powrót Roberta na tor wyścigowy był dla wszystkich wspaniałą informacją. Polak walczył o powrót do sprawności po tragicznym wypadku, jaki miał miejsce w lutym 2011 roku. Kubica razem z pilotem Jakubem Gerberem byli wtedy w Ligurii we Włoszech. Wzięli tam udział w rajdzie Ronde di Andora.

Niestety doszło do wypadku, w którym Kubica bardzo poważnie uszkodził rękę. Groziła mu nawet amputacja, jednak lekarzom udało się uratować jego górną kończynę. Niestety wypadek wyeliminował go z regularnych udziałów w wyścigach. Powrót Roberta po latach do F1, był zatem dla wszystkich pozytywnym zaskoczeniem. Niestety, nie nacieszyliśmy się tym zbyt długo. 

Rozstanie Kubicy z Williamsem 

DALSZA CZĘŚC TEKSTU POD GALERIĄ

Kubica na konferencji powiedział, kiedy oficjalnie zakończy współpracę z Williamsem.

- Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie - powiedział Robert Kubica podczas konferencji prasowej FIA.

- To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość, co muszę przemyśleć - dodał sportowiec. 

Kubica zapytany o to, czy chce kontynuować swoje starty w F1, odpowiedział dość niejednoznacznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. W zaproszeniu weselnym napisali, że nie chcą prezentów tylko pieniądze. Ale kwota, jaką kazali każdemu włożyć do koperty powaliła wszystkich gości

- Zawsze mówiłem, że poświęciłem dużo energii i czasu, aby tu wrócić i skoro się udało, chciałbym zostać. Taki był cel, ale nie chcę zostawać za wszelką cenę. Przede wszystkim muszę robić coś, co da mi radość ze ścigania. To był trudny sezon, a starty w F1 po takiej przerwie nie są łatwe. Chciałbym podziękować ekipie za tę szansę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość - skomentował na koniec Robert Kubica. 

Ze słów sportowca można wywnioskować, że Polak rozważa zakończenie kariery. Na razie jednak nie jest znane jego oficjalne stanowisko w tej sprawie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl i klienci oszukani. Doszło do MASOWEGO ataku
  2. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  3. U małej dziewczynki zdiagnozowano guza mózgu. Późniejsze wydarzenia sprawiły, że zszokowani lekarze nie wiedzieli, co powiedzieć
  4. W całej miejscowości aż huczy. Janina Ż. zmarła w łóżku sąsiada
  5. Ola Kwaśniewska zwyzywana od „pasztetów” za zdjęcie w bikini. Jej mocna odpowiedź podbija sieć

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News