Mister 1997 w popularnych polskich serialach. Kim jest Robert Koszucki?

Mister 1997 w popularnych polskich serialach. Kim jest Robert Koszucki? Źródło: instagram.com/robert.koszucki/

Robert Koszucki, kim jest mężczyzna znany z wielu polskich produkcji filmowych i telewizyjnych? Największą sympatię widzów zdobył, wcielając się w rolę przystojnego trenera w Pierwszej Miłości. Niewiele osób wie, że ma za sobą karierę modela i wiele sukcesów, w 1998 roku reprezentował nasz kraj w konkursie piękności dla panów. Co wiemy o jego karierze i życiu prywatnym?

Robert Koszucki urodził się 18 lipca 1977, więc już niebawem mężczyzna będzie świętował swoje 42 urodziny. Jako aktor debiutował jeszcze w szkole, gdzie wystąpił między innymi w roli karabiniera w etiudzie szkolnej "Wielka magia". Medialną karierę rozpoczynał jako model i uczestnik męskich konkursów piękności, reprezentował nawet Polskę w międzynarodowej edycji konkursu Mister World w 1998 roku.

Robert Koszucki z żoną, dzieckiem i bratem. Aktor pochwalił się najbliższą rodziną

Aktor od lat żonaty jest z Karoliną Szykier-Koszucką, którą pochwalił się na jednym z branżowych wydarzeń, mianowicie chodzi tu o Mistrzostwa Polski Aktorów w pływaniu w 2012 roku. Koszucki wygrał zawody, a ze zwycięstwa mógł cieszyć się w towarzystwie żony i córki Lei, która na świat przyszła w 2005 roku. Kiedyś mała dziewczynka, obecnie ma 14 lat. To jeden z niewielu razy, kiedy mogliśmy zobaczyć rodzinę w komplecie, zazwyczaj aktor pojawia się wszędzie sam lub wcale nie zjawia się na imprezach branżowych, ponieważ bardziej ceni sobie właśnie czas spędzony w gronie rodzinnym.

Co więcej, niewiele jego fanów wie, że tak przystojnych mężczyzn jest aż dwóch, Robert Koszucki ma brata bliźniaka Konrada. Bracia byli prawdziwym zaskoczeniem, a gdy w sieci pojawiło się wideo z mężczyznami i jedno trzeba przyznać - naprawdę trudno ich od siebie odróżnić, jedno co może ich odróżniać to wzrost, to jedyna różnica, jaką udało nam się znaleźć.

 - Mój brat, Konrad, jest starszy ode mnie o 10 minut i całe dzieciństwo byliśmy nierozłączni, ale po maturze nasze drogi się rozeszły. Ja dostałem się do krakowskiej PWST, a on wyjechał do Portugalii, tam skończył medycynę chińską i akupunkturę, pracuje jako terapeuta - wyznał aktor w jednym z wywiadów.

Robert Koszucki Mister 1997 w polskich serialach. Jak rozwinęła się jego kariera?

Jak już wspominaliśmy Koszucki zaczynał karierę jako model, w 1997 roku wystartował w konkursie Mister Poland, który udało mu się wygrać, następnie reprezentował nasz kraj w międzynarodowej edycji, jednak tam nie zakwalifikował się do finałowej dwunastki. Jak sam przyznaje, wygrana pozwoliła aktorowi uwierzyć w siebie i na fali sukcesów postanowił spróbować swoich sił w telewizji. 

 - Zwycięstwo w tym konkursie dodało mi na starcie pewności siebie na scenie i pewnie częściowo przygotowało do studiów teatralnych - wyznał po latach.

Robert Koszucki w 2001 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował już rok później na antenie Polsatu wcielając się w rolę Roberta Szwarca w produkcji Samo życie, następnie zagrał w kilku serialach między innymi Fali zbrodni czy Na krawędzi. Jednak to Pierwsza Miłość i jego rola umięśnionego trenera Łukasza w klubie Olimipion przyniosła mu popularność. Jednak większa rzesza fanów pokochała go za rolę doktora Rafała Konicy w Na dobre i na złe, w tym serialu występował przez prawie dziesięć lat od 2017 roku i choć jego postać zniknęła z ekranów telewizorów, wielu miłośników serialu zapamiętało aktora jako doktora z Leśnej Góry ze zniewalającym uśmiechem.

Taniec z gwiazdami ponownie pozwolił mu zaistnieć w show-biznesie

Na fali największej popularności związanej z rolami w serialach Na dobre i na złe oraz Pierwsza Miłość, aktor wystąpił w 7. edycji Dancing with the Start. Taniec z gwiazdami. Jego taneczną partnerką została Hanna Żudziewicz. Występ w telewizyjnym show nie przyniósł Koszuckiemu wielu sukcesów, para odpadła już w drugim odcinku. Aktor musiał pożegnać się z programem, po tym, jak zatańczył cha chę, za którą zdobył zaledwie 26 punktów.

Wątpliwy talent do tańca oczywiście nie zniechęcił fanów do ulubionego aktora, którego cenią przede wszystkim za kunszt aktorki, no i oczywiście za ten uśmiech.

 - Raz się wygrywa, raz się przegrywa, ale przegranym jest się wtedy, kiedy nie jest się zadowolonym, źle poszło, a jak widać my nie płaczemy - wyznali po przegranej.

  1. Jak wyglądał młody Rudi Schuberth? Trudno w to uwierzyć
  2. Kim jest partner Boczarskiej - Mateusz Banasiuk? To jedna z najgorętszych par show-biznesu
  3. Wykop.pl - kto jest właścicielem jednego z największych portali społecznościowych w Polsce?
  4. Barbara Kurdej-Szatan wystąpiła w X-Factorze. Jak sobie poradziła?
  5. Ile lat ma Joanna Opozda? Wiek gwiazdy Pierwszej Miłości
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu