Skandal w TVP! Decyzja Kurskiego rozwścieczyła widzów

Skandal w TVP! Decyzja Kurskiego rozwścieczyła widzów Źródło: screen/youtube/Według Raczyńskiej

Robert Janowski oraz jego konflikt z TVP obserwuje w ostatnich dniach cała Polska. Prezenter kultowego, muzycznego teleturnieju Jaka to melodia? prowadził ten program niemalże nieprzerwanie przez ostatnie 21 lat. Ostatnio zapadła decyzja o nagłej zmianie prowadzącego, a nie jest to ostatnia szokująca zmiana TVP.

Robert Janowski przed wstąpieniem w szeregi TVP skupiał się głównie na swojej karierze muzycznej. Opublikował dwie płyty, które spotkały się z zaskakująco pozytywnym odzewem zapewniając mu rekordowe 8 miesięcy na pierwszym miejscu w "Muzycznej Jedynce". W 1997 r., wraz z rozpoczęciem emisji, został prowadzącym muzycznego teleturnieju Jaka to Melodia. Niedawno pojawiła się informacja, że program po tylu latach zmienia prezentera. Informacja ta wstrząsnęła polską widownią, a teraz okazuje się, że to nie koniec radykalnych decyzji.

Robert Janowski wyrzucony z Jaka to Melodia?

Janowski prowadził ten program od samego początku, choć pojawiały się nieoficjalne pogłoski, że pierwszym prezenterem miał być Jacek Borkowski, który nawet nagrał kilkanaście odcinków, to nigdy nie zostały wyemitowane. Rzekomo w ramach wynagrodzenia mu tej straty, miał okazję w 2001 r. poprowadzić w zastępstwie 6 odcinków show. Teleturniej muzyczny cieszy się ogromną popularnością - otrzymał Laur Klienta, wyróżniono go Telekamerą, a później Złotą Telekamerą. Jakiś czas temu okazało się, że wraz z powrotem programu do jesiennej ramówki, zmienia się prowadzący. Rolę Roberta Jankowskiego przejąć ma Norbi, który, delikatnie mówiąc, nie należy do faworytów publiczności.

Kolejne rozczarowania widzów TVP

Jak się okazuje, zmiana prowadzącego to nie wszystko, co dla widzów przygotowała Telewizja Polska. Już po tej pierwszej wiadomości internet zalała lawina negatywnych komentarzy, które dodatkowo podjudziła ostra wymiana zdań Jankowskiego z zarządem telewizji. - Zapadły ostatnie decyzje w sprawie 'Jaka to Melodia?' i naszych, ostatnich 10 odcinków. Nie gramy. Czyli to już koniec - tak artysta przedstawił sprawę na Facebooku. Kilka dni wcześniej zapowiadane było, że wszystkie odcinki się ukażą i artysta zdąży się pożegnać z fanami. Robert Janowski pokazał jednak klasę zarówno tłumacząc sprawę fanom, jak i dziękując TVP za długie lata wspólnej pracy. - Dziękuję TVP za 21 lat emisji 'Jaka to melodia?' – programu, który łączył pokolenia. Programu, który dzięki uczciwości, lojalności, wiedzy i pasji wszystkich biorących w nim udział był dobry dla wszystkich i na wszystko. Jak ulubiona piosenka – zmieniona, będzie być może równie ładna, ale nigdy nie będzie częścią naszej duszy. Jeśli wiadomość o zwolnieniu Janowskiego wywołała taki grad negatywnych komentarzy, to łatwo można się domyślić, co się stało po ujawnieniu informacji, że ostatnie odcinki nie dojdą do skutku. Pod wpisem pojawiły się dziesiątki wpisów, które krytykowały i obrażały zarówno TVP jak i nowy zarząd. Między nimi dało się również wyczytać podziękowania dla artysty, słowa uznania i życzenia znalezienia lepszej pracy.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Gwieździe Polsatu pękł tętniak mózgu. Teraz jest nie do poznania
  2. Polacy w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, ujawniono wstrząsające fakty
  3. Maryla Rodowicz nie wytrzymała! Piekielnie ostro o polskim Kościele
Następny artykuł