500 plus to "pic na wodę, fotomontaż"? Gwiazdowski dokładnie wyliczył jak to działa

500 plus to "pic na wodę, fotomontaż"? Gwiazdowski dokładnie wyliczył jak to działa Źródło: wikipedia

Robert Gwiazdowski atakuje sztandarowy projekt Prawa i Sprawiedliwości. Znany ekonomista na swoim Facebooku krytycznie odnosi się do programu "500 plus", wskazując, na czym naprawdę on polega. Trudno się z nim nie zgodzić.

Robert Gwiazdowski dopiero niedawno ogłosił start w wyborach do europarlamentu, a już wydaje się myśleć o następnych, do parlamentu polskiego. Zdobywający w ostatnich latach coraz większą popularność ekonomista wyjaśnił w kilku prostych słowach to, co wiele osób chwalących najważniejszy projekt PiS bardzo często pomija.

Robert Gwiazdowski uderza faktami w Prawo i Sprawiedliwość

- Jak zarabiasz 2,5 tys. złotych netto - to Twój pracodawca musi zapłacić 4,2 tys złotych. Rząd zabiera z tego co on płaci za Twoją pracę 1,7 tys. zł. Jak Twoja "druga połowa" zarabia tyle samo - to rząd zabiera Wam obojgu 3,4 tys. zł. PiS z PO obiecują że już za pierwsze dziecko dostaniecie 500 zł. z tych 3,4 tys. zł, które wcześniej Wam zabrano. Rząd zabierze jedynie 2,9 tys. zł. Łaskawcy - skwitował Gwiazdowski.

Jest to bezpośredni atak w partię rządzącą i jej flagowy projekt - "500 plus". Ten jest sztandarowym projektem, który już raz zapewnił PiS wygraną. Zachęcona jego sukcesem Platforma Obywatelska również wkomponowała projekt do swojego programu.

Robert Gwiazdowski, jako ekonomista, spojrzał na to z innego punktu widzenia. Rzecz jasna każdy wie, że rząd i władze państwowe nie mają żadnych własnych pieniędzy, a mogą dysponować jedynie tym, co zbiorą z podatków. Jednak ta wiedza zdaje się być nie do końca przyswajana przez znaczną część społeczeństwa.

W Polsce koszty pracy należą do najwyższych w Europie, co oznacza, że pracodawca, zatrudniając pracownika na mocy umowy o pracę, musi zapłacić niemal dwukrotnie więcej niż pracownik dostaje pensji. Dzieje się tak ze względu na opodatkowanie pracy, a także obowiązkowe składki zdrowotne i społeczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rusza kampania wyborcza partii "Polska Fair Play"

Wpis Roberta Gwiazdowskiego mógł być pierwszym elementem rozpoczęcia kampanii wyborczej nowej partii, która kilka tygodni temu została oficjalnie stworzona. Jej lider od dawna powtarza, że największym problemem w Polsce są gigantyczne podatki, często nawet te same pieniądze opodatkowane są kilkukrotnie.

Nie dziwi więc, że partia skupiająca ekonomistów i pracodawców, która kieruje się programem przemiany systemu gospodarczego, jako pierwszy ubierze za cel program "500 plus".

Robert Gwiazdowski zyskuje nowych zwolenników, jednak w obecnej sytuacji panującej w Polsce, trudno będzie przekonać opinię publiczną, że droga, którą obrała partia rządząca jest niewłaściwa.

(źródło fot. Facebook.com/Robert Gwiazdowski)

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Młodsza córka Hanny Lis to prawdziwa piękność! Podobna do mamy?
  2. Katarzyna Figura schudła! Aktorka przeszła spektakularną metamorfozę
  3. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie
  4. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  5. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?

źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News