Robert Biedroń może mówić o wielkim szczęściu. Partia polityczna byłego burmistrza Słupska już teraz ma szansę na wielkie poparcie polityczne. Nienazwana jeszcze organizacja mogłaby namieszać na polskiej scenie politycznej, a także odebrać dużą część głosów opozycji oraz PiS-owi.

Robert Biedroń stwierdził niedawno, że otworzy samodzielnie własną, nową opcję polityczną. Ugrupowanie ma łączyć cechy partii liberalnej i lewicowej. Projekt nie miał jeszcze swojej politycznej premiery, ale już teraz mówi się, że może bardzo namieszać na polskiej scenie politycznej.

Robert Biedroń. Nowa partia polityka zabierze poparcie PiS?

Były polityk ruchu Palikota bierze ostatnio udział w aktywnym promowaniu swojej najnowszej partii politycznej. Polityk wielokrotnie zasłynął swoimi deklaracjami dotyczącymi projektu, chociaż aktualnie nie podał żadnych szczegółów dotyczących nowego ugrupowania. Nie zraża to jednak samego elektoratu, który zdecydowanie chce głosować na ugrupowanie słynnego polityka.

Według ankiety przeprowadzonej po 11 listopada, obecnie ruch Biedronia może liczyć na poparcie wysokości 9%. Taka liczba stanowczo osłabia pozycję Platformy Obywatelskiej i PiS-u. Zakładając, że ugrupowanie zgarnęłoby liczbę głosów na poziomie 6-9%, notowania PO wahałyby się od 30%, zakładając, że startowałaby w jednym bloku partyjnym wraz z Nowoczesną i PSL-em. W takim wypadku PiS osiągnąłby wynik na poziomie 40%, jednak najprawdopodobniej nie byłby w stanie rządzić samodzielnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkie kobiety Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

Czy Robert Biedroń wejdzie w skład Koalicji Obywatelskiej?

Obiecujące wyniki wyborów samorządowych skłaniają polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej do tego, aby otworzyć wspólny blok partyjny. Możliwe, że będzie nosił taką samą nazwę, jak komitet stworzony na potrzeby tegorocznych elekcji. Dużo mówi się, że szef PO, Grzegorz Schetyna, widziałby w nowo tworzącej się fuzji także rodzące się ugrupowanie Roberta Biedronia.

Sam Biedroń jest daleki od przyłączania się do bloku. Nadal uważa, że Platforma Obywatelska nie jest opcją polityczną, z którą chciałby być kojarzony. Wydaje się, że to bardziej sam były prezydent Słupska jest potrzebny PO niż na odwrót. Wszak to właśnie z nim notowania bloku parlamentarnego z Nowoczesną i PSL mogłyby skoczyć. Czy dla zwalczenia politycznego monopolu PiS Robert Biedroń będzie gotów zawiesić broń z członkami opozycji i pomóc im w objęciu władzy? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Ameryka śmieje się z Jarosława Kaczyńskiego! Pokazali te zdjęcia i go skompromitowali
  2. Oby nie skończyło się wymiotami. Anna Mucha ujawniła, co zrobi na 18 urodziny „M jak Miłość”
  3. Prawica znalazła sposób na powstrzymanie Tuska. Chcą, żeby udusił się ze śmiechu
  4. Tworzył arcydzieła, jak „Wesele” czy „Ziemia obiecana”. Nie żyje legenda polskiego kina
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?

Marta Kaczyńska walczy z masturbacją i solariami. Przypominamy jej najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi