Robert Biedroń odniósł się do wizyty pary prezydenckiej w USA. Prezydent Słupska, jak wielu innych polityków, skrytykował postawę Andrzeja Dudy i uznał, że jego wizyta w Stanach Zjednoczonych była bezowocna. Czemu?

Robert Biedroń zapowiedział w ostatnim czasie, że nie zamierza startować w nadchodzących wyborach samorządowych. Ponadto, nie zamierza również kandydować na fotel prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jakie więc plany ma obecny prezydent Słupska? Podzielił się tym na swoich mediach społecznościowych:

– Poznaliście już decyzję dotyczącą mojej politycznej przyszłości. Nie była łatwa, ale postanowiłem, że nie będę kandydował na drugą kadencję w Słupsku. Zaczynam budowę nowego ogólnopolskiego ruchu społeczno-politycznego, który stanie się realną alternatywą dla dominujących w polskiej polityce podziałów i przepychanek – napisał.

Pod swoim najnowszym filmie na YouTubie napisał również:

– Polska dziś potrzebuje odnowy. Czas napisać nowy rozdział – stwierdził.

Robert Biedroń krytykuje Andrzeja Dudę

Prezydent Słupska podszedł do tematu z dużą dozą ironii. Skomentował to bowiem w następujący sposób:

Andrzej Duda raczej nic nie będzie w stanie załatwić, bo nie pojechał z nim Jarosław Kaczyński, więc będzie to raczej pusta wizyta. Gdyby Jarosław Kaczyński tam z nim pojechał, to może byłoby mu łatwiej. A tak to będzie się tylko uśmiechał jak zawsze i wszystko podpisze co mu Donald Trump podsunie, bo to mu najlepiej wychodzi – powiedział.

Robert Biedroń zabrał również głos w kwestii wiz do USA dla Polaków. Stwierdził, że nie sądzi, aby cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić i że jest to upokarzające dla Polek i Polaków.

– W 2018 roku państwo będące w sercu Unii Europejskiej domaga się wizy, to jest polityka na kolanach. A my mieliśmy podobno podnosić się z kolan – zauważa.

Podkreśla, że nie wierzy w to, że PiS zdoła wyegzekwować od Stanów Zjednoczonych i Donalda Trumpa zniesienie wiz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. SOP jak służby specjalne! Funkcjonariusze pod fikcyjną tożsamością
  2. W biały dzień zaatakowano gdańską synagogę! W środku były dzieci
  3. Kuriozum! Edyta Górniak wysyła asystentkę do Londynu tylko po… kolację

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS


Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!

Zobacz również