Zwolennicy opozycji są zrozpaczeni. Z Biedroniem dzieje się coś bardzo złego
Wiadomości Pikio - 15 Sierpnia 2018

Zwolennicy opozycji są zrozpaczeni. Z Biedroniem dzieje się coś bardzo złego

Robert Biedroń zyskał sławę jako wyjątkowo lubiany zarówno przez media jak i przez społeczeństwo polityk. Jeszcze kilka lat temu nikt nie zakładał, że będzie dziś prezydentem Słupska z aspiracjami na stanowisko głowy państwa. Jednakże zwolennicy opozycji są zrozpaczeni. Z politykiem wyraźnie dzieje się coś niedobrego.

Jako prezydent Słupska polityk sobie świetnie radzi. Podczas gdy poprzednik Biedronia zostawił mu dziurę budżetową, ten jak za sprawą czarodziejskiej różdżki zamienił ją w 28 milionową nadwyżkę. Nic dziwnego zatem, że gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia jakoby polityk miał kandydować na najwyższy urząd w państwie, przeciwnicy opozycji wpadli w euforię. Już wkrótce ponure widmo PiS miało opuścić nasz kraj. Niestety, Robert Biedroń najwyraźniej poczuł się "za mocno" i ta właśnie pycha zdaniem niektórych jego zwolenników - może doprowadzić go do upadku. Podczas zeszłorocznej marcowej rozmowy z "Dziennikiem Bałtyckim" polityk mówił: "zamierzam kandydować na prezydenta Słupska i kontynuować dobrą politykę odpartyjnienia i odpolitycznienia".

Pycha idzie przodem

Jednak to nic, w porównaniu z tym co powiedział Monice Olejnik w styczniu 2018 roku, gdzie wyraźnie podkreślił swoją kandydaturę na prezydenta Polski. Niestety, nie od dziś wiadomo, że zbytnia pewność siebie, którą ostatnio Biedroń prezentuje zaskakująco wyraźnie, nie jest niczym dobrym. Na ogół prowadzi do upadku. - Tak, jestem gotów na to, żeby wrócić do polityki ogólnopolskiej i to prawdopodobnie zrobię - powiedział Biedroń w "Kropce nad i". Wielkie zdziwienie ogarnęło potencjalnych wyborców gdy ten nagle, w marcu 2018 roku w Radiu Gdańsk wyznał, że zamierza kandydować ponownie na prezydenta Słupska. Jak wiadomo nie można pełnić dwóch takich urzędów jednocześnie. Jego postępowanie, tok myślenia, wszystko razem jest niesamowicie niepokojące.

Jakie zamiary ma Robert Biedroń?

Na cotygodniowej konferencji prasowej polityk zdementował plotki o powstaniu nowego projektu "Kocham Polskę" i wystartowaniu do parlamentu europejskiego. Co do faktycznej decyzji odnośnie kandydowania na fotel prezydencki - czy Słupska czy w skali kraju - nie podjął jeszcze decyzji. - Oddzielam plotki od faktów – mówi prezydent Słupska – Fakt jest taki, że do końca kadencji zostały dwa miesiące. Wolałbym mówić, co zmieniło się w Słupsku podczas mijającej kadencji. Niemniej prawdą jest, że los ojczyzny nie jest mi obojętny, o czym nieraz już mówiłem. Nieraz też mówiłem, że czekam i z dużą chęcią poprę projekt otwarty proeuropejski, taki, na jaki czeka bardzo wielu Polaków. Mam nadzieję, że niebawem ktoś chwyci byka za rogi i taki projekt powstanie. - Przede mną trudne wybory, na pewno nie mogę stać biernie. Decyzja będzie trudna. Kocham Słupsk, to moje miasto. Wiele temu miastu i mieszkańcom zawdzięczam. Kibicowali mi wiernie przez ostatnie lata. Pokazują to ostatnie sondaże. Chciałbym tę politykę dla miasta kontynuować. Ale Słupsk jest częścią Polski i jak w Polsce będzie źle to w Słupsku także będzie źle. Decyzję podejmę w najbliższych tygodniach - dodaje Robert Biedroń. Myślicie, że zmobilizuje się i wróci do gry?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki podpisał! Klamka zapadła, waży się przyszłość Polaków
  2. To nie Kaczyński rządzi Polską? Dziennikarz TVN ujawnia prawdę
  3. Andrzej Duda bez szans na drugą kadencję?! Polacy zdecydowali
<>tusk_wstępTusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
tusk_wstępTusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...Czytaj dalej
<>wyborowawodkaWiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
wyborowawodkaWiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!Czytaj dalej