Robert Biedroń
youtube.com/tvrepublika
Mateusz Wysokiński - 8 Maja 2019

Biedroń je kremówkę i cytuje Jana Pawła II. Niewinnym zdjęciem oburzył większość katolików

Robert Biedroń zadziwił wszystkich katolików. Lider partii Wiosna postanowił okazać swoje wsparcie dla maturzystów w nietypowy sposób. Kremówka papieska, którą polityk zjadł z uczniami na rynku w Wadowicach przez wielu została odebrana jako obraza majestatu i pamięci po polskim papieżu. Czy słusznie?

Robert Biedroń już niebawem będzie walczył o poparcie dla swojej partii zarówno w trakcie wyborów do europarlamentu, jak i na jesieni, kiedy to politykowi lewicy stanie zmagać się o mandat poselski. Aby przekonać młodą część elektoratu do głosowania na swoją inicjatywę, polityk pojawił się na rynku w Wadowicach, gdzie wraz z maturzystami zjadł kremówkę, co jest oczywistym nawiązaniem do słów Jana Pawła II. Działanie byłego parlamentarzysty Ruchu Palikota, który dość często atakował instytucję polskiego Kościoła przez wielu bardziej konserwatywnych wyborców zostało odebrane jako atak.

Robert Biedroń w Wadowicach zjadł kremówkę. Kontrowersyjna fotografia polityka lewicy

Biedroń, jedząc z maturzystami po kremowym ciastku, w sposób oczywisty odniósł się do słów Jana Pawła II, który przy okazji jednej ze swoich wizyt w Polsce wspominał, że po egzaminie maturalnym przychodził do cukierni na rynku swojego rodzimego miasta, aby osłodzić sobie trudy zdawania stresującego testu.

Kate Middleton. Poród Meghan.William i Kate skomentowali poród Meghan. Nie obyło się bez złośliwościCzytaj dalej

- Po maturze chodziliśmy na kremówki - mówił ojciec święty w 1999 roku

Biedroń cytując papieża wywołał prawdziwą burzę, a zważając na swoje antyklerykalne i przeczące idei Kościoła poglądy według niektórych wykazał się wielką pogardą i dołączył do internautów, którzy bardzo często obrażają istotę Jana Pawła II poprzez humorystyczne obrazki i nieprzyzwoite żarty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

jarosław kaczyńskiNajlepsze memy z Jarosławem Kaczyńskim. Przy ósmym popłakaliśmy się ze śmiechuCzytaj dalej

Żart Biedronia znalazł obrońców

Nie da się ukryć, że przedstawiciel skrajnej lewicy w miejscu urodzenia papieża z jego ulubionym ciastkiem praktycznie od razu wywołał emocje wśród katolików, którzy nie mogli uwierzyć, że polityk właśnie w taki sposób zamierza promować swoją osobę. Wśród wielu głosów oburzenia znalazły się jednak takie, które mimo religii nie zauważyły niczego zdrożnego w zachowaniu polityka, a nawet udzieliły mu swojego poparcia.

- Ojej, jak gej może jeść kremówki, które jadł papież i jeszcze parafrazując cytat. Obraza uczuć religijnych. Jako katoliczka czuję się obrażona głupotą i bólem tylnej części ciała komentujących tu z agresją katolików. Panie Robercie, pozdrawiam, ma Pan dalej mój głos - napisała jedna z internautek.

fot.facebook.com/robert-biedron

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co za WSTYD! Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej miał być pełen gwiazd! Aż płakać się chce, że przyszła tylko garstka znanych osób. Nie uwierzycie kto się pojawił
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  3. Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny
  4. Zabójca Pawła Adamowicza wciąż nie usłyszał wyroku! Zostanie poddany kolejnej obserwacji psychiatrycznej
  5. Konkubent matki brutalnie skatował Szymona. TVP informuje o tragedii 2-letniego dziecka
  6. Rodzina Joanny Kulig żarliwie się modli. Zostało im już tylko to

barbara kurdej-szatanRusin, Kurdej-Szatan, Gessler, Szelągowska. Ile zarabiają polskie gwiazdy?Czytaj dalej

źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News