Biedroń przedstawił "jedynki" w wyborach do PE

Biedroń przedstawił "jedynki" w wyborach do PE Źródło: screen/YouTube/Polskie Radio

Partia Biedronia przedstawiła już swoich najważniejszych kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyborcy już wiedzą, na kogo będą mogli oddać swój głos.

Partia Biedronia ogłosiła swoich najważniejszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Osoby, które popierają partię Wiosna już wiedzą, na kogo będą mogły oddać swój głos 26 maja podczas wyborów do Europarlamentu. Robert Biedroń wskazał osoby, które jego zdaniem najlepiej będą reprezentować interesy Polski na międzynarodowym forum.

Były prezydent Słupska okazał się "jedynką" w Warszawie. Ta informacja została przekazana podczas dzisiejszej konwencji, którą zorganizowała partia Biedronia. Polityk przedstawił również "jedynki" z pozostałych okręgów.

Partia Biedronia przedstawia listę kandydatów do PE. Znane są już wszystkie "jedynki"

Partia Biedronia poinformowała, kto znalazł się na pierwszych miejscach na listach wyborczych. Oto najważniejsi kandydaci z podziałem na poszczególne województwa:

pomorskie - Beata Maciejewska
lubuskie i zachodniopomorskie - Anita Kucharska-Dziedzic
podlaskie i warmińsko-mazurskie - Monika Falej
kujawsko-pomorskie - Wanda Nowicka
łódzkie - Anita Sowińska
wielkopolskie - Sylwia Spurek
lubelskie - Zbigniew Bujak
mazowieckie - Paulina Piechna-Więckiewicz
małopolskie i świętokrzyskie - Maciej Gdula
śląskie - Łukasz Kohut
dolnośląskie i opolskie - Krzysztof Śmiszek
podkarpackie - Anna Skiba

Wśród kandydatów są zasłużone osoby z życia politycznego i społecznego.

Biedroń z optymizmem patrzy w przyszłość. Wiosna może zmienić Polskę

Robert Biedroń jest przekonany o słuszności promowanych przez siebie wartości i z optymizmem patrzy na zbliżające się wielkimi krokami wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest przekonany, że Wiosna może zmienić Polskę:

- Będzie o to walczyć tak, jak walczyły o to miliony Polek i Polaków. Walczyć i wolność, równość i demokrację. Chcę dziś powiedzieć wszystkim Polkom i Polakom: my nigdy nie byliśmy na kolanach, jesteśmy dumnym narodem w Europie, mamy odwagę, Wiosna ma odwagę! Zmienimy oblicze polskiej polityki na lepsze - przekonywał popularny polityk.

Nie ma wątpliwości, że cała partia Biedronia popiera przekonanie swojego lidera i będzie dążyć do realizacji tych ideałów. Osoby wymienione na opublikowanej właśnie liście być może będą miały wkrótce okazję, aby zrealizować założenia swojej partii na międzynarodowym forum.

źródło: Onet
 

Następny artykuł