Rosyjski siatkarz, Aleksiej Spiridonow, przed dzisiejszym meczem siatkówki Polska – Rosja, znowu stara się sprowokować Polaków swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami i zachowaniem. Sportowiec przyrównał tym razem polskie godło do „koguta”.

Dzisiaj na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacją Rosji w kolejnym meczu fazy grupowej (początek meczu o 20.00).

Jeden z rosyjskich siatkarzy, Aleksiej Spiridonow (nie ma go na Igrzyskach) postanowił zatem sprowokować po raz kolejny polskich kibiców. Rosyjski sportowiec zasłynął już wcześniej z prowokowania Polaków m.in. udawał, że rozstrzeliwuje karabinem polską widownię oraz pluł na polskich kibiców po przegranym z Polską meczu. Rosjanin nie ukrywa także nienawiści do naszego narodu, który dla niego jest „zgniły”. Z kolei wypowiadając się o Polakach określa ich mianem „pszeków” – to negatywne określenie Polaków, dosyć popularne wśród Rosjan, których uszy nie są przyzwyczajone do naszej „syczącej” mowy.

Tym razem przywdział koszulkę polskiej reprezentacji, a polskie godło przyrównał do „koguta”.

 – W ten szary piątek postanowiłem założyć koszulkę koguta – podpisał zdjęcie opublikowane na jednym z portali społecznościowych.

spiri

Na tym jednak nie poprzestał. Kolejne zdjęcie w koszulce polskiej reprezentacji było stylizowane na wyrywanie zębów polskim zawodnikom.

147107395213412784645

Poniżej nagranie, na którym można zobaczyć osławioną „cieszynkę” Spiridonova jaką wykonał w stronę polskich kibiców w 2014 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=XicoNzZl74s

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:


bh

...

Zobacz również