Polska kolarka, Małgorzata Wojtyra, z ogromnym żalem poinformowała swoich fanów, że nie wystartuje w poniedziałkowej rywalizacji w Rio. Jak pisze, takie to jest „k*rwa niesprawiedliwe”.

Wojtyra to wielokrotna mistrzyni Polski i pierwsza Polka w historii, która wystartowała w zawodach kolarstwa torowego na igrzyskach olimpijskich (w 2012 roku w Londynie).

W ubiegły czwartek wystartowała w drużynowych kwalifikacjach w Rio, dwa dni później w pierwszej rundzie drużynowej rywalizacji kolarek torowych. Niestety nasza reprezentacja odpadła w tej fazie.

W poniedziałek, Wojtyra miała wystartować w rywalizacji indywidualnej, jednak jak się okazało nie będzie to miało miejsca. Powód? Jak sama olimpijka pisze – nieznany.

 – Kilka lat ciężkiej pracy i poświęcenia, a ktoś to po prostu zaprzepaszcza… Jutro nie wystartuję w omnium. Powodów – nieznany. To jest kurwa niesprawiedliwe! – napisała polska sportowiec na jednym z portali społecznościowych.

Jak wyjaśniła w kolejnych wpisach, mimo że uzyskała wszystkie punkty kwalifikacyjne to w jej miejsce została wybrana inna polska zawodniczka.

Z kolei jak poinformował prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul, kryteria były bardzo jasne tj. decyzję o tym, kto startuje w danej konkurencji podejmuje trener na miejscu. Lepszą na treningach miała się okazać druga polska zawodniczka.

wojtyra

wojtyra 2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również