Rewolucja Ziobry! Lekko przeskrobiesz? 15 dni więzienia

Rewolucja Ziobry! Lekko przeskrobiesz? 15 dni więzienia Źródło: fot. youtube.com/TVP Info

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz ze swoimi podwładnymi pracuje właśnie nad rewolucyjnymi zmianami w wymiarze sprawiedliwości. Tym razem nie chodzi o zmiany ustrojowe, a prawne, mające zapewnić większą karalność nawet najdrobniejszych przestępców.

Po nieudanej próbie zmiany kodeksu pracy Zjednoczona Prawica podjęła się zmiany kodeksu karnego. Jak powiedzieli "Faktowi" rozmówcy z wnętrza Ministerstwa Sprawiedliwości, ma być to prawdziwa rewolucja. - Będzie rewolucja. Drastycznie wzrosną też kary za najcięższe przestępstwa, jak rozboje, gwałty i zabójstwa - przekazała dziennikowi osoba biorąca udział w pracach nad zmianami w prawie. Zaostrzenie prawa wpisuje się w ideologiczne pozycje obozu władzy. Zbigniew Ziobro planuje nie wypuszczać sprawców najobrzydliwszych czynów z więzień. Gwałciciele i mordercy, których skaże się na dożywocie, mają nie mieć możliwości warunkowego opuszczenia zakładu karnego.

Zbigniew Ziobro szykuje prawdziwą rewolucję

Ciemne chmury zbiorą się również nad autorami mniej drastycznych czynów. Oprócz bezwzględniejszych kar dla morderców, gwałcicieli i sprawców rozbojów, do więzienia udadzą się także osoby skazane za lżejsze przestępstwa. Z informacji "Faktu" wynika, iż Zbigniew Ziobro planuje na 15 dni umieszczać odpowiedzialnych za pobicia czy drobną kradzież w więzieniach. Obecnie osoby takie zwykle otrzymują w zawieszeniu i cieszą się wolnością, choć lekko ograniczoną. - W Stanach Zjednoczonych młodocianych przestępców, którzy weszli w konflikt z prawem, wysyła się na krótko do więzień pomiędzy bandziorów. Traumatyczne doświadczenie wielu skutecznie uczy moresu i zniechęca do tego, by znów zejść na złą drogę - argumentuje dążenia resortu sprawiedliwości pracownik Ministerstwa. Przyszły kodeks karny będzie miał za zadanie także szybsze i lepsze rozprawianie się ze złodziejami i oszustami, także tymi internetowymi. Do tego grona dołączą również lichwiarze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kpiny. Oto oficjalna „lista” sędziów popierających kandydatury do KRS (ZDJĘCIA)
  2. Poseł rządu PiS nie wytrzymał. „Kaczyński jest DYKTATOREM”
  3. Poseł Gawłowski z PO zatrzymany! Poniżył CBA i PiS jedną decyzją
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News