Szykuje się prawdziwa rewolucja w ZUS. Jej początek zapowiedział już minister. W związku z tym można spodziewać się przełomu gospodarczego, szczególnie w dziedzinie małych przedsiębiorców, których w Polsce jest kilka milionów.

Minister Finansów i Rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział rewolucyjną zmianę w systemie ubezpieczeń społecznych pod kątem przedsiębiorców. Największy problem przedsiębiorców z ZUS-em polega na tym, że każdy, bez względu na to, jaką firmę prowadzi, jest zobowiązany go płacić.

Dla wielu osób oznacza to, że przeznaczają na ZUS większość lub cały swój dochód. To powoduje strach i obawy przed zakładaniem działalności gospodarczej. Minister Morawiecki oświadczył, że zmiany, mające zrewolucjonizować tę sytuację już są przygotowane.

Nie zapłacisz ZUS

– Do połowy wynagrodzenia minimalnego nie trzeba będzie płacić ZUS-u. Uzgodniliśmy taki rodzaj pasa startowego dla osób chcących zacząć własny biznes. Nie trzeba będzie się rejestrować i płacić składki ZUS, jeśli będziemy zarabiali do połowy wynagrodzenia minimalnego. Początkowo przedsiębiorcy nie będą płacić składki, aż nie dostaną pierwszej faktury i nie przekonają się, czy ich biznes działa – zapowiedział szef resortu rozwoju. – Wcześniej bali się zakładać działalności, ze względu na to, iż może ona nie wypalić. Teraz tak nie będzie – dodał Morawiecki.

Wicepremier zwrócił także uwagę na ogólne zmiany związane z ZUS-em. Jego zdaniem jest to instytucja potrzebna i skuteczna.

– ZUS to ważna instytucja, która gwarantuje nam pewien poziom życia i fundusze w razie sytuacji nieszczęśliwej lub w razie przejścia na emeryturę. Bardzo pozytywnie zmienia się cały fundusz ubezpieczeń i będziemy robić go bardziej przyjaznym dla wszystkich obywateli – podkreślił minister.

Źródło: niezalezna.pl

10 przepowiedni, które okazały się prawdą


Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

...

Zobacz również