REWOLUCJA w urzędach! Zniknie najbardziej irytujący problem w płaceniu

REWOLUCJA w urzędach! Zniknie najbardziej irytujący problem w płaceniu Źródło: pixabay.com

Jesteście zmęczeni wyczekiwaniem w kolejkach przed kasami w urzędach? Mamy dla was dobrą wiadomość. Teraz to wszystko się zmieni! 

Opłaty urzędowe będzie można uiszczać poprzez szybkie płatności internetowe. Z rozwiązania do tej pory skorzystały dwa miasta - Gdańsk i Sopot. System opłat przez pierwszy miesiąc działania odnotował 217 transakcji. Strona oplaty.gdansk.pl została odsłoniona 1582 razy. To wszystko bez żadnej kampanii społecznej.

 - Jesteśmy tymi liczbami bardzo pozytywnie zaskoczeni. Nie informowaliśmy jeszcze mieszkańców, że coś takiego istnieje, nie prowadziliśmy też żadnej kampanii - chwalił Tomasz Filipowicz z gdańskiego urzędu.

System działa w banalnie prosty sposób. Osoba, która chce zapłacić np. za dowód rejestracyjny wchodzi na stronę, klika w przycisk „zapłać" i po podaniu swoich danych jest przenoszona na stronę swojego banku lub proszona o podanie danych swojej karty płatniczej.

Zainteresowanych tą formą płatności jest paręnaście samorządów. Dariusz Lasocki z Pragi-Południe złożył już stosowną interpelację w Warszawie. Co więcej, planowane jest udoskonalanie samego systemu.

 - Chcemy teraz rozszerzyć system o pobieranie podatków. Mieszkańcy będą mogli sprawdzić, kiedy mija termin płacenia podatków, ile dokładnie mają do zapłacenia i oczywiście szybko je uiścić - mówił Tomasz Filipowicz z Gdańska.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News