Masz konto w tym banku? Szykuje prawdziwą REWOLUCJĘ

Masz konto w tym banku? Szykuje prawdziwą REWOLUCJĘ Źródło: Fot. pixnio.pl

Klienci Banku PKO BP muszą przygotować się na prawdziwą rewolucję. Firma szykuje się na wejście w nową erę płatności, która z pewnością ułatwi życie wielu milionom osób. Przygotujmy się na Apple Pay.

Polska i jej mieszkańcy są europejskimi liderami pod względem zbliżeniowych płatności kartą. Według statystyk uwielbiamy nowinki technologiczne, a aż 85 proc. posiadaczy kart bankowych deklaruje, że posiadają one możliwość płacenia bezdotykowego. Trzeba przyznać, że pod tym względem jesteśmy nawet przed Niemcami, którzy uwielbiają gotówkę, a wiele sklepów za Odrą, choć posiadają terminale, nie przyjmują np. kart Visa. Nie jest to jednak problem tylko naszych zachodnich sąsiadów. Widok osoby płacącej przylepioną do telefonu mini-kartą potrafi zaskoczyć nawet Amerykanów.

PKO BP stawia na innowacje

W tym roku na polski rynek zawitała funkcja Apple Pay, którą posiadacze iPhone'ów na Zachodzie cieszą się już dawno. Teraz nasi rodacy również będą mogli spokojnie nie zabierać portfela na spacer. Visa Polska ogłosiła bowiem, że już niedługo klienci PKO BP będą także mogli dodać swoje karty do systemu, dzięki czemu więcej możliwości skupi się w ich aparatach telefonicznych. Oprócz tego współpraca rozszerzona została na mBank, Bank Zachodni WBK i Nest Bank.

Więcej możliwości niż kiedykolwiek

Apple Pay dla klientów PKO BP ma być wprowadzone już niedługo. Nie jest to jednak koniec dobrych wiadomości. Bank planuje umożliwienie płatności swoim klientom w aż trzech systemach. Zaliczają się do nich HCE i Android Pay. Spekuluje się także, że do tego zaszczytnego grona dojdzie Google Pay. Wiele wskazuje na to, że możemy stać się kontynentalnymi liderami w kolejnej dziedzinie. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wygody i technicznych nowinek. Wiele osób utożsamia podobne możliwości za symbol rozwoju i postępu i chętnie skorzysta z Apple Pay, które już niedługo zastąpi inne, tradycyjne systemy płatności.ZOBACZ TAKŻE:
  1.   Masz kredyt w tym banku? Możesz skończyć z potężnym długiem 
  2. Masz konto w jednym z tych banków? Ta aplikacja może WYCZYŚCIĆ twoje konto
  3.  Ależ wpadka! Jeden z największych banków w Polsce ujawniał salda kont klientów
źródło: tabletowo.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News