Prezydent Donald Trump zapowiedział drastyczną obniżkę podatków na antenie Fox News w sobotę wieczorem. Skorzystać mają na niej drobni przedsiębiorcy, oraz indywidualne podmioty.

W trakcie wywiadu udzielanego dla Fox News, Trump zapowiedział radykalną redukcję podatków dla małych przedsiębiorców i podmiotów idywidualnych.

Prezydent podkreśla, że w jego opinii podatki powinny wynosić od kilku do kilkunastu procent, nie zaś jak ma to miejsce obecnie ponad trzydzieści.

 – Obniżymy podatki w sposób zasadniczy, to będzie obniżka do 15 procent z 36/38 procent obecnie i wyższych w niektórych przypadkach. Jesteśmy najbardziej opodatkowanym narodem na świecie. Teraz zaczynamy obniżkę tych podatków.

Jest to zapowiedź największej obniżki podatków od czasów prezydenta Ronalda Reagana, który piastował ten urząd w latach 1981-1989.

Trump jednak na tym nie poprzestaje.

 – Widziałbym 0 procent podatku jeżeli masz niewielki dochód. W przypadku większych dochodów miałoby to być 10, 12,5-15 procent. Nad tymi liczbami ciągle pracujemy. Ale to będzie najwyższa obniżka podatków od czasów Reagana. To będzie prawdopodobnie większe od obniżki Reagana.

 – Bardzo dobrze, bo potrzebuję pieniędzy – Odparł żartobliwie dziennikarz, Jesse Waters.

 

 

...

Zobacz również