Przed paroma dniami głośno było o petycji, za pomocą której domagano się zmiany flagi USA na tęczową. Podpisujący się pod nią twierdzili, że są za nowym porządkiem świata, a obecna flaga ich obraża. Teraz z kolei część obywateli USA domaga się legalizacji poligamii.

Jak pisze „Polskatimes.pl”, w zeszłym tygodniu Sąd Najwyższy USA uchwalił prawo na terenie całego państwa, zgodnie z którym umożliwione zostało zawieranie małżeństw par jednakowej płci. Polskie wydanie „Timesa” przytacza przykład osób, które chcą zawrzeć związek poligamiczny, sądząc, że w związku ze stosowaniem coraz bardziej tolerancyjnego prawa w USA może to być wkrótce możliwe. Domagają się tolerancji, ponieważ czują się dobrze tworząc wieloosobowy związek, który, jak twierdzą, jest rodziną.

To nie pierwsze w ostatnich czasach przebłyski postępowej myśli w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Niedawno głośno było o słynnym kulturyście i aktorze Arnoldzie Szwarceneggerze, który skorzystał z tego, iż Facebook świętował legalizację jednopłciowych małżeństw i ustawił sobie w zdjęciu profilowym tęczowe tło. Gdy Polak „zagroził” odlajkowaniem jego profilu za tę postawę, ten zrispostował go słowami „Hasta la vista”.

Polub Pikio.pl, aby być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również