Wygląda na to, że prezydent Andrzej Duda próbuje kompletnie zrewolucjonizować swój gabinet, by zapewnić sobie zwycięstwo w wyborach w 2020 roku. Właśnie doszło do kolejnej karkołomnej zmiany w jego otoczeniu.

Po wymianie szefa gabinetu oraz rzecznika prasowego przyszedł czas na szefową Kancelarii Prezydenta – Małgorzatę Sadurską. Miała ona złożyć dymisję już w miniony czwartek, ale formalnie ustąpi ze stanowiska na początku zbliżającego się tygodnia.

Wygląda na to, że głównym powodem nagłych zmian w gabinecie Prezydenta RP są konflikty wewnątrz jego otoczenia. Nieoficjalnie mówi się jednak także, że prezydent Andrzej Duda już szykuje się do starcia z Donaldem Tuskiem w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

W kuluarowych rozmowach współpracownicy Prezydenta RP mają przyznawać, że jego obecne zaplecze polityczne jest zbyt słabe, by pokonać tak popularnego obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej. Andrzej Duda ma mieć tego świadomość i właśnie, dlatego już zdecydował się na przeprowadzenie istnej rewolucji.

Oficjalnie Kancelaria Prezydenta nie komentuje przyczyn nagłych zmian w gabinecie. Takie zachowanie jeszcze bardziej podsyca pojawiające się obecnie plotki.


źródło: https://wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również