Przedstawiciele agencji Reutersa nie mają złudzeń, że Polskę czeka prawdziwa tragedia, którą odczują wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Cios w Polskę będzie naprawdę bolesny. Zdaniem Reutersa, konflikt polskiego rządu z Komisją Europejską nie rozejdzie się bowiem po kościach. Zwracają uwagę na tajemnicze zaangażowanie Niemiec oraz Francji w tę kwestię.

Ich zdaniem otwarta krytyka ze strony Angeli Merkel oraz Emmanuela Macrona w stronę Prawa i Sprawiedliwości ma na celu zachęcenie Komisji Europejskiej do podjęcia radykalnych kroków wobec Polski. Twierdzą, że kara dla naszego kraju za łamanie zasad praworządności, którego dopuścić miał się polski rząd, jest już tylko kwestią czasu.

Włączenie się Niemiec wspólnie z Francją w spór między Komisją Europejską i Polską dotyczący praworządności zwiększa prawdopodobieństwo bezprecedensowych działań UE zmierzających do ukarania Warszawy – piszą przedstawiciele agencji Reutera.

Zauważają, że sprawa Polski ma wpływ na całą Unię Europejską, która i tak ma być już mocno osłabiona Brexitem. Ostrzegają przy tym, że możemy zostać wyizolowani na „unijny margines”.

Polska ryzykuje reprymendę przy użyciu procedury znanej jako art. 7, która nigdy wcześniej nie była stosowana i może oznaczać ogromny spadek prestiżu, pogłębienie izolacji we Wspólnocie oraz zmniejszenie zdolności wpływania na politykę UE – dodają dziennikarze agencji Reutera.

źródło: Wprost

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

Zobacz również