Restauracje
Unsplash.com sanfrancisco
Konrad Karpiuk - 31 Maja 2020

Kiedy kelnerka usłyszała, co rodzice zamówili swojemu dziecku, aż ją zmroziło. Musiała natychmiast zareagować

Restauracje to często prawdziwe kopalnie nietypowych i absurdalnych historii. Niejeden kelner może się podzielić ze znajomymi zabawnymi i trudnymi sytuacjami z klientami, co czasem mówi wiele o naszym społeczeństwie. Jedna kelnerka spotkała się z pewną praktyką rodziców, która z początku szczerze ją zaskoczyła. Teraz na podobne zapytania reaguje od razu.

Restauracje często w swoim menu oprócz jedzenia oferują trunki alkoholowe, czy to te słabsze, czy też mocniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego, jednak niektórzy kelnerzy relacjonują, że zdarzają się klienci, którzy podają swoim dzieciom słaby alkohol. Reakcje są różne, ale grożą za to bardzo poważne konsekwencje. Wypowiedziała się na ten temat kelnerka.

Kelnerka miała zadziwiającą sytuację w lokalu

- Wydawało mi się, że jak chłopak przychodzi z rodzicami, to oni są za niego odpowiedzialni. Jednak kiedyś szef zobaczył, że podaję piwo osobie, która wygląda na nieletnią, miał do mnie pretensje. Opowiedział historię kolegi, który stracił za coś takiego koncesję [...] Ostatnio miałam sytuację, że pewien pan zrobił mi o to awanturę. Wkurzyłam się i powiedziałam, że zaraz mogę naprawdę zadzwonić po policję - opowiadała kelnerka Dagmara dla Wirtualnej Polski.

Zdjęcie krajobrazuMężczyzna uwiecznił na zdjęciu zwykły krajobraz. Dopiero po kilku dniach zauważył druzgoczący szczegółCzytaj dalej

Jak z kolei opowiada w rozmowie z WP Ewa Mieńkowska właścicielka restauracji Parkowa w Radomiu, taka sytuacja im się jeszcze nie wydarzyła, ale gdyby do takiej doszło, kelnerzy nie podaliby alkoholu osobie nieletniej. Za takie coś grozi utrata koncesji, a to przyniesie lokalowi więcej strat, niż zysków z piwa sprzedawanego nieletnim. Liczyć się trzeba z grzywnami.

Nie wszystkie restauracje trzymają się zakazu

Są jednak lokale, w których przepisy nie są przestrzegane. Jak dla WP opowiada kelner Krzysiek, pracował w restauracji w Karpaczu. W jego lokalu nagminnie zdarzało się, że osoby wyglądające na nieletnie dostawały piwo do stołu. Jak sam pracownik restauracji przyznał, szef wyznawał zasadę "nasz klient, nasz pan".

Dzisiaj grzeje:

1. Media podały druzgoczącą informację. Nie żyje legendarny muzyk, wszyscy znali jego hity
2. Od jutra w życie wchodzą nowe przepisy. Mało kto zdaje sobie sprawę, a zmiany są ogromne

Rodzice często robią to w dobrej wierze, gdyż nie chcą, aby ich dziecko próbowało alkoholu z kolegami "po kryjomu". Ponadto chcą skrócić dystans między sobą a dziećmi. Jednak jak ostrzega CBOS, wśród Polaków jest coraz mniejszy wiek inicjacji alkoholowej, wynosi on obecnie 13 lat i 2 miesiące. Ponadto spróbowanie alkoholu w młodym wieku, może mieć poważne konsekwencje dla nastolatka, w przyszłości będzie miał większe skłonności do alkoholizmu, co udowadniają badania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie szparagów niesie ze sobą wiele korzyści. Zdecydowanie zbyt rzadko po nie sięgamy
  2. Lech Poznań - Legia Warszawa. Niebywały mecz odwiecznych rywali, ta bramka dała zwycięstwo, drużyna bez szans (WIDEO)
  3. Tylko najbliżsi wiedzieli, co Małgorzata Kożuchowska przeżyła tuż po porodzie. Ciężko powstrzymać łzy
  4. Bezdomny kot podszedł do niepełnosprawnej dziewczynki. Zaraz potem stała się niezwykła rzecz
  5. Krzysztof Cugowski ocenił disco polo. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: Restauracje

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News