restauracje z cytryną
Artgrid Ami Bornstein
Mateusz Sidorek - 24 Kwietnia 2020

Przenigdy nie zamawiaj w knajpie wody z cytryną. Konsekwencje mogą być opłakane

Odwiedzając restauracje w ciepłe dni, często mamy ochotę się schłodzić. W takiej sytuacji idealnym wyborem wydaje się woda z lodem i cytryną. Taki napój zapewnia orzeźwienie, a cytryna dostarcza nam dodatkowych witamin. Okazuje się jednak, że możemy tym samym narazić nasze zdrowie. Wyniki przeprowadzonych badań są zarówno niepokojące, jak i odrażające.

Prawdopodobnie wszystkie restauracje latem oferują swoim gościom wodę z lodem i cytryną. Jest to szczególnie kusząca propozycja dla osób, które nie piją alkoholu i nawet nie zaglądają do karty drinków. Przeprowadzone badania, których wyniki przedstawił portal Newsner, stanowią jednak powód do niepokoju. Popularny napój może nie być tak zdrowy, jakby się wydawało.

SMS - nie reagujPod żadnym pozorem nie reaguj na takiego SMS-a. W prosty sposób można stracić mnóstwo pieniędzyCzytaj dalej

Chociaż wszystkie restauracje powinny kłaść duży nacisk na przestrzeganie zasad higieny przez pracujących tam członków zespołu, w wielu przypadkach jest to jedynie utopia. Zaniedbania pracowników mogą mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, które poniosą goście lokali gastronomicznych. Dlatego od niedawna apeluje się do osób, które często zamawiają wodę z cytryną, aby podczas następnej wizyty w restauracji lepiej się zastanowili.

Restauracje oferujące wodę z cytryną mogą zaszkodzić gościom

Wyniki badań przedstawione przez portal Newsner dowodzą, że restauracje mogą być miejscami, w których zaniedbania po stronie obsługi odbiją się negatywnie na zdrowiu gości. Szczególnie dotyczy to każdego, kto lipcowym popołudniem lubi wstąpić do knajpy na wodę z cytryną. Okazuje się, że będące źródłem witaminy C cytrusy mogą im bardzo zaszkodzić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

KwarantannaMęczysz się siedząc w domu? Zawsze mogło być gorzej, zdjęcia największych wpadek podczas kwarantannyCzytaj dalej

Wygląda na to, że w restauracjach może być zatrudnionych wielu pracowników, którzy nie dbają o higienę w odpowiedni sposób. Członkowie zespołów nieraz po skorzystaniu z toalety nie myją rąk i przenoszą bakterie z klamek oraz spłuczek na cytrusy, które następnie wrzucają do naszych napojów. Choć brzmi to dosyć odrażająco, wiedza ta może uchronić wielu z was przed dotkliwymi konsekwencjami zdrowotnymi jak choćby zatrucie.

Dzisiaj grzeje:

1. Polsat: rząd już od jutra planuje przedłużenie obostrzeń. Padła konkretna data

2. Powiedziano rodzinie, że zmarła na koronawirusa. Trzy tygodnie później na jaw wyszła ogromna pomyłka

Po tym, jak restauracje zostały przebadane w 2007 roku przez naukowców, otrzymano bardzo niepokojące wyniki. Jak donosi Newsner, niemal 70 procent sprawdzanych owoców miało na swojej powierzchni bakterie, które mogą odpowiadać za powstawanie wielu chorób. Niektóre z warzyw pokryte były nawet drobinkami pochodzącymi z ludzkich odchodów, co podkreślono w artykule z ABC News. Dlatego następnym razem, gdy wybierzecie się do restauracji, poproście o sok z butelki. Wydaje się to najbezpieczniejszą opcją.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Profesor Włodzimierz Gut wyjaśnia. "Koronawirus nie nadaje się na broń biologiczną"
  2. Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)
  3. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji. Od dzisiaj obowiązują kolejne zakazy
  4. Wyliczyli, że kobiety mogą mieć wyższą emeryturę, nawet o 50%. Wystarczy, że zrobią jedną rzecz
  5. Fatalne informacje na koniec tygodnia. Drastyczny wzrost zakażeń i zgonów w Polsce
  6. Od jutra kolejna zdumiewająca zmiana w Lidlu dla wszystkich klientów. Starsi ludzie mogą się mocno zdziwić

Kobieta zaszła w ciążęZaszła w ciążę z 12-latkiem. Teraz media obiegła kolejna porażająca wiadomośćCzytaj dalej

źródło: Newsner

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News